Koniec impasu w Holandii w sprawie gier przez Internet

W Aktualności DNIA
- Updated
NL

Po ponad dwóch latach od jej przyjęcia przez niższą izbę Stanów Generalnych Królestwa Niderlandów, dziś senatorowie przegłosowali ustawę sankcjonującą krajowy system licencyjny rynku hazardu internetowego. Przepisy, nad którymi praca trwała łącznie przeszło 13 lat, po raz pierwszy umożliwią przyznawanie licencji prywatnym operatorom gier i zakładów.

Jak donosi holenderski dziennik Financieele Dagblad, ponad 300 podmiotów wyraziło zainteresowanie niderlandzkim rynkiem hazardowym, spośród których przeszło 50 najprawdopodobniej wystąpi formalnie o przyznanie licencji jak tylko będzie to możliwe.

Przebieg zeszłotygodniowej debaty w senacie wskazuje, że holenderski regulator planuje wprowadzenie dwuletniego okresu przejściowego, w czasie którego o zezwolenie nie będą mogły ubiegać się podmioty, które uprzednio aktywnie zachęcały Holendrów do gry w swoich, nielegalnych wówczas, serwisach. Przepisy zakładają również konieczność wprowadzenia szeregu rozwiązań z zakresu odpowiedzialnej gry, których celem ma być ochrona grających. Wymagane będzie również zatrudnienie przez firmy z licencją ekspertów w obszarze walki z uzależnieniami. Co ciekawe ustawa zakłada wysoki, bo 29% podatek i jako taka jest jedną z najbardziej restrykcyjnych w Europie.

Pomimo to niektórzy senatorowie postulowali dodatkowo wprowadzenie całkowitego zakazu reklamy gier i zakładów przez Internet, jednakże rząd ocenił takie rozwiązania jako zbyt restrykcyjne. Zobowiązał się jednak do tego, że będzie ściśle monitorował sposoby i zakres działań marketingowych operatorów.

Co ciekawe przedstawiciele rządu wnieśli jednocześnie o wycofanie projektu ustawy znoszącej monopol państwa na hazard naziemny.

Zobacz też

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Brazylijskie przepisy po raz kolejne opóźnione

Wydaje się, że wprowadzenie regulowanych zakładów sportowych w Brazylii będzie jeszcze bardziej opóźnione. Lokalne media donoszą, że ​rząd brazylijski

Czytaj więcej...

USA. Władze Michigan zwalczają nielegalny hazard

Rada ds. Kontroli Gier w Michigan (MGCB) nakazała zaprzestanie działalności 14 firmom, które w 2019 r. prowadziły nielegalną działalność hazardową w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu