Kontrowersyjna reklama PokerStars w Rosji

W Aktualności DNIA
- Updated

Właściciel PokerStars potwierdził, że marka będzie się reklamować na rosyjskim kanale poświęconym organizacji UFC, chociaż nie ma licencji na prowadzenie działalności w Rosji.

The Stars Group, właściciel PokerStars, rozpocznie kampanię w rosyjskim kanale telewizyjnym UFC, który transmituje turnieje sztuk walki. Prezes Rafi Ashkenazi ogłosił tę wiadomość podczas telekonferencji z analitykami.

Chociaż Rosja jest kluczowym rynkiem dla PokerStars, firma nie posiada licencji na prowadzenie hazardowego biznesu online na jej terytorium. W 2014 roku, lokalny regulator hazardu Roskomnadzor zablokował stronę internetową operatora.

Źródło z UFC Sports Channel potwierdziło, że Stars Group ma ambicje marketingowe, aby promować swoje usługi na kanale poświęconym UFC. Ashkenazi powiedział również, że firma planuje złożyć wniosek do rosyjskiej Federalnej Służby Podatkowej o licencję bukmacherską dla marki PokerStars Sports.

Rosja przeciwko nielegalnym operatorom

Przypomnieć trzeba, że Prezydent Władimir Putin nakazał podjęcie działań wymierzonych w nielegalnych operatorów hazardowych. Zgodnie z wytycznymi, pracownicy Federalnej Służbie Podatkowej mają brać udział w grach online w celu identyfikacji nielegalnych operatorów. Prezydent Rosji uważa, że ​​obstawianie zakładów u tych operatorów, a także kupowanie losów loterii to dobra strategia na identyfikację nielegalnych gier hazardowych i organizatorów loterii. Ustawa podpisana przez Putina weszła w życie 6 sierpnia br.

Jeśli rosyjska Federalna Służba Podatkowa znajdzie nielegalnego operatora, najpierw zablokuje stronę internetową, a następnie dodaje ją do czarnej listy nielegalnych operatorów. Na liście znajduje się już ponad 40 spółek offshore.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu