Kontrowersyjna reklama PokerStars w Rosji

W Aktualności DNIA
- Updated

Właściciel PokerStars potwierdził, że marka będzie się reklamować na rosyjskim kanale poświęconym organizacji UFC, chociaż nie ma licencji na prowadzenie działalności w Rosji.

The Stars Group, właściciel PokerStars, rozpocznie kampanię w rosyjskim kanale telewizyjnym UFC, który transmituje turnieje sztuk walki. Prezes Rafi Ashkenazi ogłosił tę wiadomość podczas telekonferencji z analitykami.

Chociaż Rosja jest kluczowym rynkiem dla PokerStars, firma nie posiada licencji na prowadzenie hazardowego biznesu online na jej terytorium. W 2014 roku, lokalny regulator hazardu Roskomnadzor zablokował stronę internetową operatora.

Źródło z UFC Sports Channel potwierdziło, że Stars Group ma ambicje marketingowe, aby promować swoje usługi na kanale poświęconym UFC. Ashkenazi powiedział również, że firma planuje złożyć wniosek do rosyjskiej Federalnej Służby Podatkowej o licencję bukmacherską dla marki PokerStars Sports.

Rosja przeciwko nielegalnym operatorom

Przypomnieć trzeba, że Prezydent Władimir Putin nakazał podjęcie działań wymierzonych w nielegalnych operatorów hazardowych. Zgodnie z wytycznymi, pracownicy Federalnej Służbie Podatkowej mają brać udział w grach online w celu identyfikacji nielegalnych operatorów. Prezydent Rosji uważa, że ​​obstawianie zakładów u tych operatorów, a także kupowanie losów loterii to dobra strategia na identyfikację nielegalnych gier hazardowych i organizatorów loterii. Ustawa podpisana przez Putina weszła w życie 6 sierpnia br.

Jeśli rosyjska Federalna Służba Podatkowa znajdzie nielegalnego operatora, najpierw zablokuje stronę internetową, a następnie dodaje ją do czarnej listy nielegalnych operatorów. Na liście znajduje się już ponad 40 spółek offshore.

Zobacz też

Londyn

Wielka Brytania. Zmiany w programach VIP i reklamie online

W Wielkiej Brytanii programy VIP będą ograniczone do klientów w wieku powyżej 25 lat. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone przez

Czytaj więcej...

eWinner celuje w żużel

Gdyński bukmacher eWinner został przedstawiony jako sponsor tytularny pierwszej ligi żużlowej i oficjalny sponsor PGE Ekstraligi. eWinner dołączył do

Czytaj więcej...

Nowy organ nadzoru w Singapurze

Singapurskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że do 2021 r. powoła nowy scentralizowany organ nadzorujący lokalny rynek hazardowy. Organ regulacyjny ds. Gier

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu