Kryzys gospodarczy w Brazylii drogą do zalegalizowania branży kasyn?

W Aktualności DNIA
- Updated

Brazylijski minister gospodarki, Paulo Guedes, opowiedział się za otwarciem rynku kasyn w tym kraju. Zdaniem polityka legalizacja branży jest doskonałą okazją do promowania turystki najmocniejszego gospodarczo kraju Ameryki Łacińskiej.

Na ostatnim posiedzeniu rządu, minister wraz z przewodniczącym komisji ds. legalizacji hazardu, Nelsi „Vermelho” Coguetto Maria, przywołali przypadek Singapuru, który po zalegalizowaniu rynku kasyn odnotował znaczny wzrost liczby odwiedzających. Jak stwierdzili, „problem hazardu nie istnieje w zintegrowanych resortach, ponieważ grający tam ludzie są zazwyczaj milionerami. Ruch turystyczny w Singapurze na przestrzeni kilku lat wzrósł z 5 do 30 milionów odwiedzających rocznie, podczas gdy Brazylia przyjmuje obecnie tylko 6 milionów ludzi. Z kolei liczba odwiedzających chińskie Makau osiąga blisko 26 milionów”, stwierdziłCoguetto Maria.

„Od ponad 70 lat, czyli od czasu wejścia w życie dekretu prezydenckiego, zakazującego działalności kasyn w Brazylii, nie widziałem bardziej sprzyjającego czasu na powrót tej branży do naszego kraju”, kontynuował poseł, przypominając, że funkcjonowanie kasyn w kraju kawy zostało zakazane już w 1946 roku. Pochodzący z Foz do Iguaçu polityk, chciałby, aby właśnie to miasto stało się jedną z jurysdykcji, która ponownie uruchomi kasyna. W wywiadzie dla lokalnego radia, „Vermelho” stwierdził, że przemysł kasyn w Brazylii może być wart nawet 25 mld BRL (4,6 mld USD).

„Nowe regulacje miałyby na celu wdrożenie modeli strategicznych takich miejsc jak Las Vegas, czy Singapur, w których kasyna są częścią dużych kompleksów rozrywkowych, z luksusowymi hotelami, barami, restauracjami, sklepami, klubami nocnymi i parkami rozrywki. Zamierzamy przyciągnąć zagranicznych gości, a także zachęcić Brazylijczyków, wyjeżdżających do tej pory grać za granicę, aby pozostali w swoim kraju i wydawali swoje pieniądze na miejscu. Dzięki temu powstaną nowe miejsca pracy”, kontynuował polityk.

Według przeprowadzonych przez komisję badań, przed wybuchem pandemii koronawirusa, nawet 200 tysięcy Brazylijczyków każdego miesiąca opuszczało kraj, udając się do zagranicznych kasyn. Samo Las Vegas przyjmuje rocznie około 150 tysięcy mieszkańców tego kraju. „Brazylia jest obecnie eksporterem graczy, dywidend i pieniędzy, które w sytuacji zalegalizowania kasyn pozostałyby na miejscu”.

Jesteśmy niezwykle ciekawi czy powyższe argumenty zdołają przekonać rząd do uregulowania tego segmentu hazardu. W opinii „Vermelho” „rząd wyraźnie wspiera wdrażanie branży kasyn”, z kolei prezes Brazylijskiej Rady Turystyki, Gilson Machado Neto jest zdania, że dzięki nowym regulacjom mogłoby dojść nawet do potrojenia liczby zagranicznych gości.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu