Legalizacja zakładów sportowych w Kalifornii?

W Aktualności DNIA
- Updated

Wczoraj w amerykańskim stanie Kalifornia miejscowy ustawodawca rozpoczął wstępne przesłuchania w sprawie legalizacji zakładów sportowych. W ten sposób Kalifornia dołączyła do innych stanów, które rozważają legalizację tego rodzaju gier hazardowych w 2020 roku.  

Przesłuchanie nadzorowane przez stanowych senatorów i deputowanych obejmować ma między innymi wysłuchanie opinii ekspertów branży bukmacherskiej na temat elementów i rozwiązań, które należy uwzględnić przy uchwalaniu przepisów regulujących zakłady sportowe.

Według American Gaming Association (AGA), organizacji reprezentującej znaczącą część amerykańskiego przemysłu hazardowego w USA, Kalifornia jest jednym z dziewięciu stanów, które rozważają legalizację zakładów sportowych już w 2020 roku. Najnowszym stanem, który podjął taką decyzję (w grudniu 2019 r.) jest Michigan. Z kolei Chris Grove, dyrektor zarządzający ds. Sportu i nowych branż w Eilers & Krejcik Gaming przewiduje, iż „Do końca 2020 roku prawdopodobnie zbliżymy się do 30 stanów, w których zakłady sportowe będą legalne”.

Pomimo, iż rynek legalnych zakładów bukmacherskich w wielu stanach dopiero startuje, branża już notuje spektakularne wzrosty. Dla przykładu, w listopadzie 2019 r., Amerykanie obstawili zakłady za łączną kwotę ok. 1,9 miliarda dolarów. Oznacza to aż 88-procentowy wzrost w porównaniu listopadem roku 2018, informuje AGA. Morgan Stanley, jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie prognozował w listopadzie ubiegłego roku, że amerykański rynek zakładów sportowych w 2025 roku może osiągnąć wartość około 7 miliardów dolarów.

Powyższe dane, a także liczebność populacji Kalifornii (40 milionów mieszkańców) oraz zamożność tego stanu dają branży nadzieję, że i w tym wypadku obroty operatorów będą bardzo wysokie.

Zwolennicy legalizacji zakładów sportowych w Kalifornii podkreślają, że regulacja rynku zapewni grającym większe bezpieczeństwo, z kolei  władzom stanu ułatwi walkę z nielegalnym hazardem. Nadzieję na to ma również stanowy senator Bill Dodd. „Dzięki legalizacji zakładów sportowych możemy uniknąć niektórych problemów związanych z nielegalnym rynkiem, takich jak oszustwa i uchylanie się od płacenia podatków, jednocześnie inwestując w edukację związaną z hazardem”, powiedział Dodd w ubiegłym roku.

Do legalizacji zakładów sportowych niezbędna jest zgoda zarówno Senatu, jak niższej izby tamtejszego parlamentu, wyrażona większością dwóch trzecich głosów. Następnie projekt musi zostać zaakceptowany przez mieszkańców stanu w referendum.

Foto. DavidMark

Zobacz też

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...
IGT

Totalizator Sportowy kontynuuje współpracę z IGT. Nowa umowa podpisana.

Bez większych niespodzianek zakończył się prowadzony przez Totalizator Sportowy przetarg na wybór nowego dostawcy systemu loteryjnego. Nowym-starym dostawcą zostało

Czytaj więcej...

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu