Makau. Rekordowa liczba turystów w 2019 roku

W Aktualności DNIA
- Updated

Choć wielu myśli już, co przyniesie rozpoczęty właśnie 2020 rok, władze Makau podsumowują jeszcze rok poprzedni. Wszystko za sprawą liczby turystów, którzy odwiedzili region w 2019 roku. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez lokalną policję, liczba ta osiągnęła ponad 39 milionów. To wzrost o ok. 10% w stosunku do wyniku z 2018 roku.

Jak informuje również calvinayre.com, autorzy raportu zwrócili uwagę, że ze wspomnianej liczby aż 28 milionów odwiedzających pochodziło z kontynentalnych Chin. Wśród innych nacji, które licznie zawitały do Makau w 2019 roku, wymieniono m.in. mieszkańców Hongkongu, Singapuru, Indonezji, Stanów Zjednoczonych, Korei Południowa, Australia, czy Tajlandii.

Zwiększona liczba turystów to oczywiście doskonała wiadomość dla regionu, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę nieznaczny spadek liczby dostępnych pokoi hotelowych w tym chińskim regionie administracyjnym. Wpływ na to mogą mieć liczne remonty bazy noclegowej, które zbiegły się w jednym czasie. Obecnie w budowie lub w fazie remontu jest 18 hoteli, a 24 inwestycje mają rozpocząć się jeszcze w 2020 roku. Władze regionu oczekują, że pozwoli to oddać do dyspozycji gości w sumie 11 tysięcy nowych pokoi.

Trzeba dodać, iż mimo, że 2019 rok jest rekordowym pod względem przyjętych turystów, władze Makau spodziewały się osiągnięcia nieco lepszego wyniku. Oczekiwano bowiem przekroczenia liczby 40 milionów gości. Wpływ na to „niepowodzenie” mogły mieć takie czynniki jak wojna handlowa między Chinami i USA, ogólne osłabienie chińskiej gospodarki, czy też zawirowania polityczne w Hongkongu.

Może się okazać, że to obecny, 2020 rok, przyniesie osiągnięcie oczekwianej liczby wizyt turystów. Wstępne porozumienie gospodarcze między Stanami Zjednoczonymi a Chinami powinno pozytywnie odbić się na gospodarce Chin, kończąc tym samym problemy związane z wojną handlową, co z pewnością odbije się pozytywnie na działalności hazardowej stolicy Azji i obrotach działających tam operatorów kasyn. Jesli dodać do tego większą bazę hotelową, można prognozować, że również 2020 rok będzie dla Makau rekordowy.

Foto. JimmyLau

Zobacz też

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu