Malta chce przyciągnąć pracowników

W Aktualności DNIA
- Updated
Valletta, Malta: skyline from Marsans Harbour at sunset. The cathedral

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na przyciąganiu nowych, utalentowanych pracowników do dobrze prosperującego sektora gier hazardowych online na Malcie.

Założona przez rząd tego wyspiarskiego kraju i Maltese Gaming Authority (MGA) fundacja, uruchamiając stronę internetową (www.whyigaming.eu) będzie współpracować z 22 innymi podmiotami, będącymi członkami iGEN, czego wynikiem ma być promocja maltańskiej społeczności iGaming’owej. Strona będzie dodatkowo wspierana dzięki międzynarodowej kampanii, informującej cudzoziemców o możliwościach przenosin na Maltę, w celu podjęcia pracy w branży.

Ivan Filletti, dyrektor operacyjny Gaming Malta, tak skomentował rozpoczęty projekt: „Stworzony portal jest zbieżny z naszą misją pozycjonowania Malty jako doskonałego środowiska dla gier – domu, w którym utalentowani pracownicy odnoszą duże sukcesy i nieustannie rozwijają się. To ekosystem branży, który promuje równość i różnorodność w kulturze pracy. „Why iGaming” będzie prezentacją naszej branży w czasie rzeczywistym, pokazując jednocześnie ekscytujące możliwości jakie oferuje”.

Najnowsze statystyki dotyczące zatrudnienia na Malcie pokazują, że firmy zajmujące się grami hazardowymi zatrudniają blisko 7 tysięcy pełnoetatowych pracowników, a kolejne 4 tysiące to osoby zatrudnione na stanowiskach pomocniczych. Podczas poszukiwania sposobów do rozszerzenia tej społeczności, przedstawiciele iGEN zauważyli, że mimo tego, iż rekrutów przyciągały wyższe pensje oferowane przez operatorów mających swoje siedziby na wyspie, to badania wykazały, że potencjalni pracownicy „dostrzegali wiele barier wejścia” do sektora gier hazardowych.

„Malta jest niezwykle ważnym ośrodkiem dla sektora iGaming’owego. Naszą wizją jest umożliwienie największym i najbardziej uznanym podmiotom nawiązania kontaktu z lokalną społecznością i utalentowanymi ludźmi, a w szczególności zapewnienie zatrudnienia osobom zainteresowanym pracą w tym sektorze. Profesjonaliści mogą korzystać z naszej strony, aby dowiedzieć się nieco więcej o naszych członkach, szukać wakatów i przeczytać opinie innych o pracy w branży”, powiedziałEnrico Bradamante, prezes iGEN.

Zobacz też

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Argentyna. Coraz więcej głosów za regulacją hazardu online w kraju

Podczas ostatnio zorganizowanej przez Argentine State Lottery Association (ALEA) konferencji online, lokalni operatorzy wraz z organami regulacyjnymi debatowali nad

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu