Meandry afiliacji, czyli historia redirectu do nielicencjonowanego kasyna online

W Aktualności DNIA
- Updated

Redakcja Gamingbuzz codziennie monitoruje sieci społecznościowe oraz witryny internetowe w poszukiwaniu ciekawych tematów i informacji dla Was. W dzisiejsze powiadomienia wpadła informacja o nowej grze slotowej Reel Hero firmy Wazdan. Gra będzie dostępna na regulowanych rynkach od 12 sierpnia, co wiemy z materiału prasowego.

Poszukując dalszych informacji, wpisaliśmy markę Wazdan – firmy produkującej oprogramowanie w wyszukiwarkę. Wyniki płatnego wyszukiwania “lekko” nas zaskoczyły:

blank

Kremacja we Wrocławiu nie jest typową domeną związaną z grami, aczkolwiek reklama nie pozostawia złudzeń, że trafimy do wirtualnego kasyna… Reklamowanie się na słowa kluczowe związane z brandami jest dozwolone, o ile dana marka nie zastrzeże tego w Google. Tutaj mamy do czynienia z absolutnym kuriozum, bo reklamowanie hazardu w Google Adwords jest w Polsce niemożliwe ze względu na wewnętrzną politykę firmy Google, pomimo iż teoretycznie licencjonowani operatorzy powinni mieć taką możliwość.

Wiedzeni ciekawością, klikamy w link. Trafiamy na zaślepkę z ofertą kasyna Boomerang. Strona prawdopodobnie stosuje tzw. cloaking, czyli prezentowanie robotowi Google innej treści niż osobom, które odwiedzają daną witrynę. Dodatkowo, strona nie stosuje URL przekierowania, ale przycisk “submit” który dzięki zastosowaniu JavaScriptu, przekierowuje nas przy użyciu linku afiliacyjnego na stronę kasyna.

blank

Po rejestracji z takiej strony, jej właściciel otrzymuje lifetime prowizję od tego, co zostawimy w kasynie. Nie mieliśmy zbyt dużej nadziei próbując sprawdzić, jaki podmiot zarejestrował na siebie tę domenę – i nie myliliśmy się. Dane właściciela są ukryte, a nameserver wskazuje na serwer rosyjski. Tutaj nasz trop się urywa ;).

blank

Wnioski? Dla firmy Wazdan i innych obecnych w Polsce podmiotów – spróbować jednak zastrzec swój brand w naszym kraju, pomimo braku możliwości reklamy. Dla Google? Warto pochylić się nad praktyką wykluczającą licencjonowane podmioty z tego medium, a promujące szarą strefę. Dla afiliacji?

Chapeau bas 😉

Zobacz też

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu