Mecze I ligi piłki nożnej „ustawione”?

W Aktualności DNIA
- Updated

Polskie środowisko piłkarskie poruszone doniesieniami, według których dwa mecze 1-ligowej Stali Mielec mogły zakończyć się porażkami tego zespołu, bowiem takie typy zostały obstawione w zakładach bukmacherskich. Sprawą ma zająć się rzecznik dyscyplinarny PZPN, który podejmie postępowanie sprawdzające, informuje portal interia.pl.

Sprawa ujrzała światło dzienne po rozmowie, jaką z „Przeglądem Sportowym” odbył trener Stali, Dariusz Marzec. Szkoleniowiec wicelidera rozgrywek został zapytany, czy to prawda, że niektórzy piłkarze jego zespołu byli podejrzewani o grę u bukmacherów.

“Obijały mi się o uszy takie pogłoski, ale ja nawet czegoś takiego nie dopuszczam. Nie chcę w ogóle o tym myśleć. Pierwszy raz jednak spotkałem się z czymś takim, że w stabilnym i poukładanym klubie nie wszyscy chcieli tego samego, co zarząd i kibice. (…) Z najsłabszymi przegrywaliśmy, a w innych meczach jakoś dawaliśmy sobie radę. Mecze z Odrą Opole i Chrobrym pokazały, że nie wszyscy dążymy do tego samego.”, odpowiedział trener Marzec.

Oba wymienione spotkania znalazły się pod lupą rzecznika dyscyplinarnego PZPN, poinformował portal pilkarskamafia.blogspot,  który specjalizuje się w śledzeniu korupcji w piłce nożnej. Mecze odbyły się w ciągu zaledwie trzech dni (24 i 27 października 2019 roku). Stal Mielec przegrała 0-1 z drużyną z Opola, takim samym wynikiem zakończył się również drugi mecz. Istotny w sprawie może być fakt, że obie te drużyny walczą o utrzymanie w Fortuna 1 liga, dodają specjaliści portalu.

“Patrząc na naszą grę, kibice mieli prawo mieć pretensje. Po takich meczach w życiu bym nie stanął za drużyną. Dlatego zareagowaliśmy i podjąłem decyzje, które pozytywnie wpłynęły na zespół. Potem, nawet gdy traciliśmy punkty, to po meczach, w których nie można było nam niczego zarzucić” – dodał w rozmowie z Przeglądem Sportowym trener Marzec.

Należy przypomnieć, że profesjonalni piłkarze nie mogą obstawiać wyników meczów w zakładach bukmacherskich. Zakaz ten obejmu zarówno rozgrywki polskie, jak i zagraniczne. Naruszenie tych zasad skutkuje rozwiązaniem przez klub kontraktu z zawodnikiem.

Czekamy na wyniki postępowania sprawdzającego, które przeprowadzi rzecznik dyscyplinarny PZPN, Adam Gilarski.

Foto. flooy

Zobacz też

Jamie Foxx w nowej kampanii reklamowej BetMGM

BetMGM, spółka joint venture GVC Holdings i MGM Resorts, oferująca zakłady sportowe i gry online ogłosiła, że w jej

Czytaj więcej...

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu