Meksykański rząd nałoży 20% podatek od hazardu online?

W Aktualności DNIA
- Updated

Wszystko wskazuje na to, że operatorzy gier hazardowych online w Meksyku będą zmuszeni zmierzyć się z podwyższeniem podatków. To wynik propozycji rządu, która zakłada, że obejmie ich tymi samymi przepisami, które dotyczą kasyn stacjonarnych, czytamy na portalu calvinayre.

W ubiegły piątek lokalne media poinformowały, że Emmanuel Reyes Carmona, członek partii Morena, która przewodzi w meksykańskiej Izbie Deputowanych, zaproponował wprowadzenie podatku dla operatorów online w wysokości 20%.

W marcu br. Morena obiecywał zmianę obowiązującego już od 72 lat prawa hazardowego, aby zaktualizować je o zapisy związane z segmentem online, które miałyby dotyczyć zarówno zwalczania nieautoryzowanych operatorów, jak i poprawy ochrony konsumentów. To jedna z ostatnich niespełnionych jeszcze obietnic złożonych przez tę partię. Niestety do tej pory, obietnica ta nawet nie zbliża się do odległego horyzontu uregulowania prawnego branży.

Carmona zauważył, że hazard online rozwija się coraz bardziej, a mimo to nadal nie ma ścisłych przepisów, które uregulowałyby ten segment. W przepisach dotyczących lokalnych kasyn online i stron bukmacherskich wciąż jest wiele luk regulacyjno-podatkowych. Polityk uważa, że obecny plan ma na celu dostosowanie opodatkowania gier hazardowych online do tych obowiązujących stacjonarnych operatorów w kraju.

W Meksyku stacjonarnych operatorów obowiązuje obecnie 30% stawka opodatkowania. Co ciekawe, w lipcu br. opozycja naciskała na rząd, aby podniósł próg dla wszystkich produktów hazardowych nawet do 35%. Warto wspomnieć, że w poszczególnych stanach w Meksyku nakładane są różne stawki od zysków z hazardu oraz od wygranych graczy.

Oczywiście zanim wszyscy meksykańscy deputowani będą mieli okazję debatować w tej sprawie, najnowsza inicjatywa Carmony musi zostać przeanalizowana przez komisje parlamentarne.

Pomimo niepewności wynikającej ze zmiany opodatkowania, meksykański rynek online nadal przyciąga „grube ryby” z branży. W czerwcu tego roku brytyjski gigant bukmacherski Bet365 wspólnie z lokalną grupą multimedialną TV Azteca uruchomił swoją witrynę online.

Branża online w Meksyku aktualnie jest bardzo niedoceniana. Po części powodem tej sytuacji jest brak dostępności wielu mieszkańców do opcji cyfrowych płatności. Oprócz tego, tak jak pisaliśmy kilka tygodni temu hazard w tym kraju jest też mocno ograniczany przez władze (https://gamingbuzz.pl/prezydent-meksyku-przeciwny-nowym-kasynom).

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu