Meksykański rząd nałoży 20% podatek od hazardu online?

W Aktualności DNIA
- Updated

Wszystko wskazuje na to, że operatorzy gier hazardowych online w Meksyku będą zmuszeni zmierzyć się z podwyższeniem podatków. To wynik propozycji rządu, która zakłada, że obejmie ich tymi samymi przepisami, które dotyczą kasyn stacjonarnych, czytamy na portalu calvinayre.

W ubiegły piątek lokalne media poinformowały, że Emmanuel Reyes Carmona, członek partii Morena, która przewodzi w meksykańskiej Izbie Deputowanych, zaproponował wprowadzenie podatku dla operatorów online w wysokości 20%.

W marcu br. Morena obiecywał zmianę obowiązującego już od 72 lat prawa hazardowego, aby zaktualizować je o zapisy związane z segmentem online, które miałyby dotyczyć zarówno zwalczania nieautoryzowanych operatorów, jak i poprawy ochrony konsumentów. To jedna z ostatnich niespełnionych jeszcze obietnic złożonych przez tę partię. Niestety do tej pory, obietnica ta nawet nie zbliża się do odległego horyzontu uregulowania prawnego branży.

Carmona zauważył, że hazard online rozwija się coraz bardziej, a mimo to nadal nie ma ścisłych przepisów, które uregulowałyby ten segment. W przepisach dotyczących lokalnych kasyn online i stron bukmacherskich wciąż jest wiele luk regulacyjno-podatkowych. Polityk uważa, że obecny plan ma na celu dostosowanie opodatkowania gier hazardowych online do tych obowiązujących stacjonarnych operatorów w kraju.

W Meksyku stacjonarnych operatorów obowiązuje obecnie 30% stawka opodatkowania. Co ciekawe, w lipcu br. opozycja naciskała na rząd, aby podniósł próg dla wszystkich produktów hazardowych nawet do 35%. Warto wspomnieć, że w poszczególnych stanach w Meksyku nakładane są różne stawki od zysków z hazardu oraz od wygranych graczy.

Oczywiście zanim wszyscy meksykańscy deputowani będą mieli okazję debatować w tej sprawie, najnowsza inicjatywa Carmony musi zostać przeanalizowana przez komisje parlamentarne.

Pomimo niepewności wynikającej ze zmiany opodatkowania, meksykański rynek online nadal przyciąga „grube ryby” z branży. W czerwcu tego roku brytyjski gigant bukmacherski Bet365 wspólnie z lokalną grupą multimedialną TV Azteca uruchomił swoją witrynę online.

Branża online w Meksyku aktualnie jest bardzo niedoceniana. Po części powodem tej sytuacji jest brak dostępności wielu mieszkańców do opcji cyfrowych płatności. Oprócz tego, tak jak pisaliśmy kilka tygodni temu hazard w tym kraju jest też mocno ograniczany przez władze (https://gamingbuzz.pl/prezydent-meksyku-przeciwny-nowym-kasynom).

Zobacz też

Kasyna w Atlantic City zwalniają pracowników

Z powodu epidemii COVID-19 w tym tygodniu w amerykańskich kasynach w Atlantic City zwolniono około 16 tysięcy pracowników. Niekoniecznie musi

Czytaj więcej...

UKGC ostrzega operatorów – nie wykorzystujcie marketingowo COVID-19

Neil McArthur, szef UKGC, instruuje licencjobiorców, aby zachowali ostrożność w swoim działaniu po wzroście aktywności kasyn online. Komisja podkreśla,

Czytaj więcej...

Złe prognozy dla rynku hazardowego

Analitycy H2 Gambling Capital dokonali w ostatnich dniach oceny wpływu wirusa COVID-19 na światowy rynek gier hazardowych. Ich prognoza

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu