MGA wprowadza nowe wytyczne dotyczące odpowiedzialnej reklamy

W Aktualności DNIA
- Updated

The Malta Gaming Authority (MGA) ogłosił kilka nowych standardów reklamowych przeznaczonych dla operatorów licencjonowanych na Malcie. Dotyczą obszarów odpowiedzialnego hazardu, ochrony graczy i sponsoringu.

Zgodnie z nowymi przepisami, wszystkie reklamy muszą być społecznie odpowiedzialne w związku z potrzebą ochrony nieletnich i innych osób wymagających szczególnego traktowania, w tym ochrony przed wyrządzeniem krzywdy lub wykorzystaniem.

Operatorzy są zobowiązani do wyświetlania odpowiednich treści hazardowych we wszystkich swoich komunikatach handlowych. Muszą również na swoich stronach internetowych wyraźnie wyświetlać ostrzeżenia o ograniczeniu wiekowym.

Reklamy nie mogą przedstawiać gry w sposób nieodpowiedzialny, czy to poprzez użyte obrazy lub treści i nie mogą sugerować, że umiejętności mogą wpływać na wynik gry, która jest wyłącznie grą losową.

Operatorzy są również zobowiązani do nieprzekazywania komunikatów marketingowych graczom, którzy zostali wykluczeni lub samowykluczeni z gier. Wszystkim licencjonowanym operatorom zabroniono stosowania zachęt takich jak darmowe spiny czy bonusy każdemu kto  „wykazał zamiar” zaprzestania udziału w hazardzie.

Programy promocyjne prowadzone przez licencjonowanych operatorów będą teraz podlegać maltańskiej ustawie o ochronie konsumentów i muszą być jasne, zgodne z faktami i nie mogą wprowadzać w błąd.

Zgodnie z nowymi standardami wszystkie sponsoringi są ograniczone do tekstu, logo lub zdjęć, które służą wyłącznie celowi identyfikacji osoby upoważnionej i wykluczają lokowanie produktu. Wszelkie działania sponsoringowe zaś, “które szczególnie przemawiają do nieletnich lub osób wymagających szczególnego traktowania” są zabronione. Zabroniony jest wszelki sponsoring osób nieletnich.

Nie podano szczegółowych informacji na temat kar za naruszenie nowych zasad, jednak MGA zachowuje prawo do zawieszenia licencji operatora, a jeśli naruszenia przepisów będą poważne nawet może ją całkowicie anulować.

W ramach nowych standardów zostanie również powołany nowy maltański Komitet ds. Komunikacji Handlowej, który będzie nadzorował licencjonowanych operatorów, w celu zapewnienia zgodności ich działania z nowymi standardami.

Zobacz też

Wielka Brytania. Zgoda CMA na fuzję Flutter Entertainment i The Stars Group

We wtorek brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował opinię publiczną, że w jego ocenie połączenie hazardowych gigantów, Flutter

Czytaj więcej...

Od kwietnia nowe regulacje reklamowe w Danii

Z początkiem kwietnia w Danii wchodzą w życie nowe przepisy marketingowe. Regulacje te nakładają na operatorów hazardowych obowiązek zamieszczania

Czytaj więcej...

Zmiany w belgijskiej loterii w związku ze znacznym spadkiem sprzedaży

Belgium National Lottery wprowadza duże zmiany w związku z ogromnym spadkiem sprzedaży swoich produktów wywołanym pandemią koronawirusa.Jak donosi The Brussels Times,

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu