MGM inwestuje w Japonii

W Aktualności DNIA
- Updated

MGM Resorts International zdecydowało się przejąć i zrealizować projekt uruchomienia w Osace w Japonii kasyna. To wynik decyzji Las Vegas Sands, które zrezygnowało z wyścigu o tę inwestycję.

LVS odpuściło projekt w Osace, aby skupić się na biznesie w Tokio i Jokohamie. Ten niespodziewany ruch zdecydowanie przyspieszył prace MGM. Sheldon Adelson, CEO Las Vegas Sands stwierdził, że ruch ten jest związany z planowanymi dużymi inwestycjami w Makau, Singapurze i Las Vegas. W kontekście Japonii, Adelson uważa, że Jokohama i Tokio będą dla nich „więcej niż wystarczające”, aby utrzymać wysokie zyski w Kraju kwitnącej wiśni.

Pierwotnie to właśnie Jokohama była rozważana przez MGM Resort International, jako lokalizacja dla nowej inwestycji, jednak ostatecznie wybrano Osakę. Firma ogłosiła, że nowy ośrodek w Osace będzie operacją o najwyższym priorytecie.

Jim Murren, dyrektor generalny MGM tak skomentował nowy projekt: „Firma MGM Resorts jest bardzo mocno zaangażowana i dąży do otwarcia zintegrowanego resortu w Osace. Ogłosiliśmy naszą strategię „Osaka First” i nie wycofaliśmy się z tego projektu. Zawsze wierzyliśmy w naszą pozycję, a to co wniesiemy wraz z tą inwestycją do Osaki jest czymś, co może dostarczyć tylko MGM Resorts.”

„Zapewnimy rozrywkę na najwyższym poziomie, ekscytujące wydarzenia kulturalne, specjalistyczną wiedzę, najlepsze restauracje i doświadczenia handlowe, które będą miały szeroki wymiar zarówno w kraju, jak i za granicą. Mamy duże doświadczenie w opracowywaniu, rozwijaniu i prowadzeniu dużych ośrodków w wielu regionach świata.” – kontynuował Murren.

„MGM planuje stworzyć naprawdę wyjątkowy cel podróży, który znacznie pobudzi aktywność gospodarczą regionu i zwiększy możliwości zatrudnienia jednocześnie zapewniając atrakcyjny zwrot dla wszystkich zainteresowanych stron.” ­- dodał CEO MGM Resorts.

MGM postanowił także nawiązać współpracę z japońskim gigantem związanym z usługami finansowymi – firmą Orix. Będą wspólnie pracować nad tym projektem.

Przypomnijmy, że Japonia to kraj z długoletnią historią hazardu. Już przed przybyciem Europejczyków miała swoje rodzaje gier hazardowych, które stały się istotną częścią japońskiej kultury. Eksperci twierdzą, iż współcześnie jest niewiele lepszych miejsc do inwestowania w tego rodzaju biznes.

Foto. MasashiWakui

Zobacz też

Rosja wprowadzi nowy kwartalny podatek

Rosyjscy licencjonowani operatorzy zakładów sportowych będą musieli płacić 5% podatek od GGR, co trzy miesiące. Takie rozwiązanie ma zostać

Czytaj więcej...

Austria. Rosną obawy dotyczące nielegalnego hazardu

Austriacka policja finansowa, tzw. Finanzpolizei, skonfiskowała ponad 660 automatów do gier, w ramach blisko trzystu kontroli przeprowadzonych od początku

Czytaj więcej...

Wielka Brytania. Widmo utraty połowy etatów w branży kasyn

Polityka brytyjskiego rządu, która doprowadza do powolnego wyniszczenia przemysłu kasynowego w kraju może kosztować brytyjskie społeczeństwo miliony. Blisko połowa

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu