MGM Resorts International zaskakuje. NBA dokończy rozgrywki w Las Vegas?

W Aktualności DNIA
- Updated

W czasie kiedy wiele profesjonalnych lig sportowych zastanawia się jak dokończyć swoje rozgrywki, operator MGM Resorts International przygotował niestandardową propozycję “dogrania” sezonu na terenie swojego kompleksu w Las Vegas.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na łamach New York Times, MGM Resorts złożyło ofertę kilku amerykańskim zawodowym ligom sportowym na dokończenie ich rozgrywek na terenie kompleksu spółki w Las Vegas. Wykorzystanie infrastruktury jednego z hoteli ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno zawodnikom jak i ich rodzinom, spełnione będą bowiem warunki wymaganej przy pandemii kwarantanny. Operator wysłał propozycję między innymi do włodarzy najlepszej koszykarskiej ligi świata, NBA.

„MGM gwarantuje w pełni poddany kwarantannie kampus, który mieściłby się w hotelu The Mandalay Bay. Mieszkający w nim zawodnicy rozgrywaliby swoje mecze zgodnie z harmonogramem ustalonym przez ligę. Pomyśleliśmy również o ich rodzinach, które mogłyby dołączyć do sportowców. Wielkość obiektu pozwala zaoferować jednocześnie miejsce dla pracowników ligi i przedstawicieli mediów, a także wszystkich innych osób, niezbędnych do organizacji rozgrywek. Hotel udostępniłby wszystkim możliwość korzystania z saloników, gabinetów SPA, restauracji oraz innych udogodnień oferowanych na terenie obiektu, w tym gier hazardowych”, czytamy w nowojorskim dzienniku.

Hotel The Mandalay Bay dysponuje 4700 pokojami i jest połączony z dwoma innymi obiektami spółki, hotelami Delano i Four Seasons. Dyrektor generalny MGM, William Hornbuckle zapowiedział, że resort jest w stanie zbudować 24 tymczasowe boiska, z których pięć, przeznaczonych do rozgrywania meczów, zostałoby wyposażonych w kamery i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia transmisji telewizyjnych.

Podczas ostatniej konferencji, Hornbuckle powiedział, że MGM jest w kontakcie z wieloma profesjonalnymi ligami sportowymi, którym również przedstawiło podobną ofertę. „Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami lig i innych dyscyplin sportowych. Mam na myśli boks, MMA, NBA, NHL i kilka innych. Niektóre z nich możemy i chętnie przyjmiemy w Las Vegas. Aktualnie mocno nad tym pracujemy”, zakończył Hornbuckle.

Jak doskonale wiemy, gospodarka Nevady jest uzależniona od wpływów z turystyki i gier hazardowych. MGM Resorts dzięki swojej inicjatywie mogłoby skorzystać i częściowo odrobić straty poniesione wskutek pandemii COVID-19. W ubiegłym tygodniu władze stanu podały, że marcowe przychody z zakładów sportowych w stanie Nevada spadły aż o 76%.

Zobacz też

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu