MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

W Aktualności DNIA

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że spółka okazała się jedyną, która złożyła ofertę, informuje Inside Asian Gaming.

Ogłoszenie prefektury potwierdziło wcześniejsze doniesienia o współpracy MGM z japońskim gigantem usług finansowych Orix Corporation. Podmioty te wpólnie złożyły wniosek o zezwolenie na budowę zintegrowanego kurortu. Termin składania ofert minął 14 lutego.

Tym samym firma wdrożyła w życie zeszłoroczne zapowiedzi budowy zintegrowanego kurortu w Osace.Przypomnijmy, że tacy operatorzy jak Las Vegas Sands, Melco Resorts and Entertainment, a także Wynn Resorts już wcześniej “odpuścili” tę lokalizację i skupili się na innych wielkich japońskich miastach: Jokohamie i Tokio. Rynek spekuluje jednak, że Galaxy Entertainment Group oraz Genting Singapore mimo oficjalnego zakończenia ofertowania inwestycji wkroczą jeszcze do walki o nią.

Samo Genting Singapore nie potwierdza jednak dalszego zainteresowania inwestycją w Osace. W wydanym oświadczeniu firma oświadczyła, że wycofanie się z rywalizacji w przetargu „to trudna decyzja, podjęta po wielu rozmowach, które przeprowadziliśmy na temat resortu w Osace. Teraz skoncentrujemy się na udziale w przetargu w Jokohamie, który wciąż jest w toku. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić atrakcyjną ofertę, w tym różnorodne obiekty rekreacyjne, dzięki którym będzie to miejsce, które trzeba odwiedzić.”

Jim Murren, prezes i dyrektor generalny MGM, który w zeszłym tygodniu ujawnił, że ustąpi ze stanowiska wraz z końcem obecnego kontraktu, wspomniał o zaangażowaniu swojej firmy w projekt Osace: „Sprowadzimy do Japonii światowej klasy rozrywkę, ekscytujące wydarzenia kulturalne, oraz najlepsze usługi gastronomiczne, które będą cieszyły się szerokim zainteresowaniem zarówno w kraju, jak i za granicą. Mamy duże doświadczenie w opracowywaniu i prowadzeniu dużych zintegrowanych ośrodków w wielu regionach świata. MGM Resorts stworzy naprawdę wyjątkowe miejsce, które uaktywni gospodarkę regionu i zwiększy możliwości zatrudnienia, zapewniając jednocześnie atrakcyjny zwrot dla wszystkich interesariuszy.”

Jak podaje lokalna prasa, finalna decyzja kto ostatecznie wygra ten wyścig zapadnie w połowie 2020 roku. Szacuje się, że rynek hazardowy w Japonii po powstaniu nowych resortów może być wart nawet 20 miliardów dolarów.

Foto. binmassam

Zobacz też

Wielka Brytania. Zgoda CMA na fuzję Flutter Entertainment i The Stars Group

We wtorek brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował opinię publiczną, że w jego ocenie połączenie hazardowych gigantów, Flutter

Czytaj więcej...

Od kwietnia nowe regulacje reklamowe w Danii

Z początkiem kwietnia w Danii wchodzą w życie nowe przepisy marketingowe. Regulacje te nakładają na operatorów hazardowych obowiązek zamieszczania

Czytaj więcej...

Zmiany w belgijskiej loterii w związku ze znacznym spadkiem sprzedaży

Belgium National Lottery wprowadza duże zmiany w związku z ogromnym spadkiem sprzedaży swoich produktów wywołanym pandemią koronawirusa.Jak donosi The Brussels Times,

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu