Milenium wstrzymuje przyjmowanie zakładów online

W Aktualności DNIA
- Updated

Pod koniec marca Milenium oraz inni bukmacherzy posiadający ofertę stacjonarną zadecydowali o zamknięciu lokali naziemnych. Teraz Milenium poszło o krok dalej i zadecydowało o wstrzymaniu przyjmowaniu zakładów online. Kto następnym „zagrożonym”?

blank

Z tego, co wiadomo – nie wiadomo nic więcej. Można się tylko domyślać, że przyczyną takiej decyzji są problemy z płynnością, na które duży wpływ miała również decyzja o zamknięciu punktów naziemnych. Czy następne w kolejce będzie PZBuk, które tak jak eToto miało dodatkowo niedawno problemy techniczne z platformą SBTech?

Opinie są różne, ale przeważają głosy, że to nie ten bukmacher jest kolejnym „zagrożonym”. Żródłem  takich opinii jest wsparcie międzynarodowego kapitału, który czerpie zyski z rynków, gdzie legalne pozostają kasyna online. Z informacji płynących np. z rynku niemieckiego, klienci bukmachercy przenieśli swoją aktywność na tę właśnie formę rozrywki. Wpływ na to miała z pewnością szeroko zakrojona kampania we wszystkich mediach, jaką niemieckie kasyna online przeprowadziły w ostatnim czasie. Zapewniło to operatorom przynajmniej częściową kompensację strat wynikających z braku wydarzeń sportowych.

Z tego powodu można sądzić, że międzynarodowe grupy kapitałowe (do których należy też wspomniane Cherry Group, a więc PZBuk) są bardziej stabilne od lokalnych graczy. Eksperci wskazują więc rodzimych bukmacherów – eToto, TotalBet, BETFAN – jako potencjalnych kolejnych „zagrożonych”.

Ci gracze naszego rynku bukmacherskiego z kolei mocno stawiają na rozwój oferty eSportowej oraz sportów wirtualnych, które stanowią produkt analogiczny do kasynowego. Po chwilowej zadyszce, mocno postawił na nie STS, a i BETFAN stara się wzmocnić tę część swojej oferty.

Co będzie dalej z operatorami rynku polskiego i czyje działania będziemy komentować w podobny sposób za jakiś czas? Czas pokaże.

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu