MLB prosi o nieprzyjmowanie zakładów na mecze sparingowe

W Aktualności DNIA
- Updated
Baseball

Amerykańska liga baseballu – Major League Baseball (MLB) – rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. W tym okresie odbywają się mecze sparingowe, które można znaleźć w ofercie firm bukmacherskich.

MLB wysłała list do Nevada Gaming Control Board (NGCB) z prośbą o wycofanie zakładów na mecze sparingowe bojąc się o integralność i uczciwość owych spotkań. MLB argumentowała swoją prośbą tym, że zawodnicy w przedsezonowych meczach nie dają z siebie 100% i mają one na celu przygotowanie do rozgrywek, a nie wygrywanie gier. Gry te nie sprzyjają obstawianiu i niosą zwiększone ryzyko uczciwości, szczególnie w czasie gdy zakłady sportowe są legalne już w kilku stanach w kraju.

NGCB odrzuciła prośbę ligii twierdząc, że ma już doświadczenie w tego typu zakładach i nie może skłonić licencjonowanych operatorów do nieprzyjmowania zakładów na mecze MLB Spring Training.

Podobne listy z prośbami zostały wysłane do regulatorów w Pensylwanii i Missisipi, jednak podobnie jak w Nevadzie najprawdopodobniej zostaną odrzucone.

fot. Lesly Juarez / unsplash

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu