Najwyższa w historii kumulacja w grze liczbowej. Do wygrania 1,6 miliarda dolarów!

W Aktualności DNIA
- Updated
Mega Millions Jackpot
fot. ABC News

Piątkowe losowanie gry Mega Millions w Stanach Zjednoczonych nie wyłoniło zwycięzcy. Było to już dwudzieste piąte losowanie tej gry, w którym nie padła głowna wygrana. Ostatnimi zwycięzcami była grupa jedenastu graczy z Kalifornii, która 24 lipca tego roku zgarnęła 543 miliony dolarów. Było to jednak ponad trzykrotnie mniej niż przewidywana pula na wygrane I stopnia we wtorkowym losowaniu. Zgodnie z przewidywaniami, kumulacja osiągnie rekordowe 1,6 miliarda dolarów. Najprawdopodobniej pobity zostanie rekord ustanowiony przez grę Powerball w styczniu 2016 roku, kiedy pulą 1,586 miliarda dolarów podzieliło się trzech graczy.

Mega Millions wzniosło się na historyczne wyżyny, ale aż trudno uwierzyć, że kumulacja przebiła rekord wszechczasów. Jest to niezwykle ekscytujące, ale teraz zabawa zaczyna się dobre! – powiedział Gordon Medenica, dyrektor wiodący Mega Millions oraz dyrektor zarządzający Loterii Stanu Maryland.

W grze Mega Millions mogą wziąć udział gracze z 44 stanów, Dystryktu Kolumbia oraz Amerykańskich Wysp Dziewiczych. Na terenie Alabamy, Alaski, Hawajów, Mississippi, Newady oraz Utah nie jest prowadzona sprzedaż gier liczbowych. Aby zgarnąć główną wygraną należy poprawie wytypować pięć z siedemdziesięciu oraz dodatkowo jedną z dwudziestu pięciu liczb. Tym samym szansa na trafienie wygranej I stopnia to 1 do 302 575 350, czyli ponad trzykrotnie mniej niż na trafienie głównej wygranej w dostępnej w Polsce grze Eurojakcpot (1 do 95 344 200) oraz ponad dwudziestokrotnie mniej niż szansa trafienia szóstki w Lotto (1 do 13 983 816). Jeden zakład kosztuje 2 dolary, a losowania odbywają się we wtorki i piątki.

fot. ABC News

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu