Narasta konflikt pomiędzy szwedzką branżą hazardową a rządem

W Aktualności DNIA
- Updated

Betway, Casumo i ComeOn znalazły się wśród kolejnych firm, które podpisały list protestacyjny stowarzyszenia branżowego BOS. Operatorzy protestują przeciwko nowym ograniczeniom regulacyjnym wprowadzanym przez szwedzkie władze.

Siedmiu szefów legalnie działających w Szwecji firm hazardowych poparło list wzywający do wycofania proponowanych przez rząd ograniczeń limitów depozytowych i bonusów. Prezesi Betway, Casumo, ComeOn Group, Hero Gaming, Quickspin, Supranation i Videolots dołączyli do protestu i również złożyli swoje podpisy na tym dokumencie. Branża coraz liczniej i głośniej protestuje przeciwko rządowym pomysłom.

Gustaf Hoffstedt, Dyrektor generalny BOS, branżowej organizacji, która zainicjowała protest, z zadowoleniem przyjął wsparcie kolejnyych podmiotów działających na rynku. Podkreślił też, że inni operatorzy, nawet ci, którzy nie należą do organizacji, również mogą wspierać jej działanie. Według Hoffstedta sygnatariusze listu stanowią obecnie prawie 50% całego szwedzkiego rynku gier hazardowych online.

„Licencjonowane firmy nie są już w stanie wytrzymać ciągłych ataków ze strony ministra (Shekarabiego, red.)”, powiedział Hoffstedt. „Napisaliśmy zatem petycję, aby umożliwić prezesom firm z branży gier jej podpisanie, niezależnie od tego, czy są członkiem stowarzyszenia, czy nie. Jedynym wymogiem jest, aby opowiadali się za zawartym w liście przesłaniem i posiadali szwedzką licencję na urządzanie gier”, dodał.

Przedstawiciele branży tacy jak William Hill, LeoVegas, Kindred Group, Betsson i NetEnt podpisali list w zeszłym tygodniu, krytykując szwedzki rząd i propozycje przedstawione przez ministra spraw społecznych Ardalana Shekarabiego. W liście szefowie stwierdzili, że Shekarabi tworzy „Wild West 2.0”, który ostatecznie może doprowadzić do wycofania regulowanych operatorów ze szwedzkiego rynku.

Opór szwedzkiej branży gier hazardowych jak widać narasta. Rząd nie zajął jednak na razie publicznego stanowiska w tej sprawie.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu