Nevada oczekuje szybkiego „odmrożenia” branży

W Aktualności DNIA
- Updated

Biały Dom chcąc zminimalizować negatywny wpływ pandemii koronawirusa na sytuację gospodarczą kraju, rozważa stopniowe uruchamianie amerykańskich firm.

Proces tzw. „odmrażania” gospodarki miałby zostać podzielony na trzy etapy. Plan rządu obejmuje również opracowanie nowych zasad BHP zarówno dla osób fizycznych jak i przedsiębiorstw.

Gdyby w najbliższych tygodniach doszło do „odwieszenia” działalności amerykańskich kasyn, trzeba mieć świadomość, że z pewnością nie wszystkie z nich zostaną otwarte w tym samym czasie. Joel Simkins, dyrektor zarządzający w spółce SunTrust Robinson Humphrey, zajmującej się doradztwem inwestycyjnym w branży uważa, że jest duże prawdopodobieństwo otwarcia w pierwszej kolejności mniejszych, regionalnych ośrodków, do których zdecydowanie nie zaliczają się najbardziej zainteresowane tematem spółki z Las Vegas i Atlantic City.

John DeCree, analityk Union Gaming Group uważa, że otwarcie kasyn jest możliwe dzięki ich dużym powierzchniom, które ułatwią zachowanie zasad dystansu społecznego. „Nadal nie jest do końca jasne, jak wyglądałby taki regulamin w odniesieniu do kasyn, ale mógłby obejmować między innymi odpowiednio mniejszą liczbę przyjmowanych gości, większe odstępy między aktywnymi automatami, mniej miejsc przy stołach do gry oraz obligatoryjne maski dla rozdających karty”.

Dyrektor generalny Wynn Resorts, Matt Maddox jest tego samego zdania twierdząc, że kasyna w Las Vegas przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa powinny zostać otwarte najpóźniej do końca maja. „Zacznijmy od mniejszego obłożenia, utrzymania fizycznego dystansu, kontroli temperatury gości, pracowników oraz nie dopuszczania do większych zgromadzeń. Oczywiście wszyscy musimy nosić maski”, powiedział Maddox.

Chociaż gubernator stanu, Steve Sisolak, nie podał daty zakończenia zawieszenia, już  teraz wiemy, że kasyna w Nevadzie chętnie wrócą do biznesu. Przed kilkoma dniami głos w sprawie zabrała burmistrz Las Vegas, Carolyn Goodman, która w ostrych słowach skrytykowała politykę Sisolak’a, zarzucając gubernatorowi brak planu na ponowne uruchomienie gospodarki stanu. „Proszę, otwórz miasto, otwórz hrabstwo Clark, otwórz nasz stan. Ta sytuacja zabije nas, zabije Las Vegas, naszą gospodarkę i turystykę, czyli to na co wszyscy tak ciężko pracowaliśmy. Im dłużej pozostaniemy zamknięci tym trudniej będzie powrócić do czasów, które wszyscy tak dobrze znamy i uwielbiamy”.

Jednocześnie amerykańscy eksperci przestrzegają przed przedwczesnym „restartem” gospodarczym, obawiając się możliwego przyjścia drugiej fali wirusa. Jakie decyzje zapadną, z pewnością dowiemy się wkrótce.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu