Niejasność przepisów w Szwecji

W Aktualności DNIA
- Updated
Szwecja flaga

Trzy marki jednego operatora ukarane za to same przewinienie w Szwecji.

Operator ComeOn został ukarany trzema osobnymi grzywnami przez szwedzkiego regulatora hazardu (SGA) za oferowanie zakładów na wydarzenia, w których większość zawodników miała mniej niż 18 lat.

Grzywny zostały wydane na cztery marki, z których trzy są obsługiwane przez ComeOn na oddzielnych licencjach (Hajper, Faster i ComeOn). Łączna kwota przyznanych kar to 20 mln SEK (1,7 mln GBP). Czwartą ukaraną marką jest Legolas.bet – 8500 GBP. Grzywny obliczane są na podstawie szacunkowego obrotu firmy w 2019 roku.

ComeOn już raz odwoływał się od decyzji SGA za dokładnie to samo przestępstwo, którego dopuścił się za pośrednictwem swojej marki Casinostugan. Operator posiada wiele szwedzkich licencji z różnych powodów.

Szwedzkie prawo hazardowe mówi, że operatorzy nie mogą oferować zakładów na wydarzenia, w których większość uczestników ma mniej niż 18 lat, ale firmy twierdzą, że zostały ukarane grzywną, gdy tylko jeden uczestnik był niepełnoletni.

Już dziewięć podmiotów zostało napiętnowanych przez SGA na podstawie ww. przepisów w tym m.in. bet365. Operatorzy hazardowu sugerują, że przepisy nie są jasne i regulator nakłada kary bezpodstawnie. Niepewność powoduje, że niektórzy zamykają swoje szwedzkie marki B2C, aby nie ryzykować dalszych kar i oczekują na nowe interpretacja i wskazówki ustawodawcy.

Szwedzki legalny rynek hazardowy wygenerował w drugim kwartale 2019 r. GGR w wysokości £514 mln. Ponad połowa osiągniętego wyniku (£292 mln) pochodzi od internetowych operatorów kasyn i zakładów bukmacherskich.

Niepokojący jest jedynie fakt, że już prawie 40 000 osób zdecydowało się na samowykluczenie z hazardu online za pośrednictwem państwowego rejestru Spelpaus.se.

Szwedzki rynek gier online został otwarty dla zagranicznych podmiotów 1 stycznia 2019 roku.

Zobacz też

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Brazylijskie przepisy po raz kolejne opóźnione

Wydaje się, że wprowadzenie regulowanych zakładów sportowych w Brazylii będzie jeszcze bardziej opóźnione. Lokalne media donoszą, że ​rząd brazylijski

Czytaj więcej...

USA. Władze Michigan zwalczają nielegalny hazard

Rada ds. Kontroli Gier w Michigan (MGCB) nakazała zaprzestanie działalności 14 firmom, które w 2019 r. prowadziły nielegalną działalność hazardową w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu