Niemcy chcą regulacji kasyn online

W Aktualności DNIA
- Updated

Wiodące niemieckie stowarzyszenia producentów i operatorów automatów do gier wyraziły swoje poparcie dla trzeciej poprawki obowiązującego w tym kraju traktatu w sprawie hazardu. Jednocześnie wzywają do wprowadzenia kolejnych przepisów, które zalegalizują automaty do gier online, czytamy na portalu igamingbusiness.

Cztery największe stowarzyszenia: Automatenverband Niedersachen eV (AVN), Verband der Automatenkaufleute Berlin und Ostdeutschland (AV), Fachverband Spielhallen (FSH) i Bundesverband Automatenunternehmer (BA) oświadczyły, że z zadowoleniem przyjęły poprawki, ponieważ zamiana „przełamie impas”, dzięki czemu licencje na zakłady online zostaną ostatecznie przyznane.

Wspomniany kwartet dodał, że był to „dopiero pierwszy krok w kierunku ponownego uregulowania rynku”. Początkowo ustawodawcy zgodzili się wdrożyć traktat na krótki czas – tylko do 30 czerwca 2021 roku, aby ostatecznie przyznać licencje na zakłady sportowe na dłużej. Wysiłki zmierzające do ograniczenia rynku do 20 licencjobiorców zostały zakłócone przez kolejne problemy prawne. Trwały one aż do momentu wprowadzenia poprawek, co wiązało się ze zniesieniem limitu licencji w marcu tego roku.

Nowe regulacje mają zapewnić, że gracze będą odcinani od nielegalnych ofert, tak aby niemiecki rynek uniknął utraty na rzecz dostawców offshore miejsc pracy i dochodów podatkowych. Dodatkowo, jak informuje portal, mają zapewnić wysoki poziom ochrony dla młodzieży i graczy.

„W związku z tym stowarzyszenia opowiadają się za wprowadzeniem regulacji dotyczących zakładów sportowych do automatów do gier” – podają stowarzyszenia. Argumentowały to tym, że stosując jakościowe podejście do licencji dla kasyn online, ustawodawcy mogą zagwarantować, iż gracze będą przyciągani legalnymi ofertami oraz unikać nielicencjonowanych witryn.

„Traktat o grach wskazuje właściwy kierunek”, powiedział Heinz Basse, prezes AVN. „Natomiast ustawodawcy muszą zachować ostrożność, aby nie powtarzać dawnych błędów. Skuteczne regulacje muszą opierać się na jakości obecnych na rynku podmiotów, ponieważ wysokiej jakości firmy zapewniają skuteczną ochronę graczy i młodych ludzi.”

Prezydent BA i przewodniczący AV Thomas Breitkopf dodał, że nie ilościowe, a tylko i wyłącznie jakościowe regulacje są przyszłością dla branży. „Tylko rozsądne ramy prawne mogą zapewnić wydajność i ochronę konsumentów” – powiedział.

W sierpniu Komisja Europejska skrytykowała traktat, ostrzegając, że nie jest wystarczającą zachętą dla operatorów do uzyskania licencji, mimo tego że ustawodawcy twierdzą, iż nie spowoduje to żadnych zmian w przepisach.

Analitycy zasugerowali, że restrykcyjne ramy prawne, w których zakłady sportowe są jedynym dozwolonym produktem, bez zakładów na żywo oraz ustalony dla graczy miesięczny limit wydatków w wysokości 1000 € mogą spowodować obniżenie dochodów licencjonowanych operatorów
w Niemczech.

Foto. moerschy

Zobacz też

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu