Niemcy chcą regulacji kasyn online

W Aktualności DNIA
- Updated

Wiodące niemieckie stowarzyszenia producentów i operatorów automatów do gier wyraziły swoje poparcie dla trzeciej poprawki obowiązującego w tym kraju traktatu w sprawie hazardu. Jednocześnie wzywają do wprowadzenia kolejnych przepisów, które zalegalizują automaty do gier online, czytamy na portalu igamingbusiness.

Cztery największe stowarzyszenia: Automatenverband Niedersachen eV (AVN), Verband der Automatenkaufleute Berlin und Ostdeutschland (AV), Fachverband Spielhallen (FSH) i Bundesverband Automatenunternehmer (BA) oświadczyły, że z zadowoleniem przyjęły poprawki, ponieważ zamiana „przełamie impas”, dzięki czemu licencje na zakłady online zostaną ostatecznie przyznane.

Wspomniany kwartet dodał, że był to „dopiero pierwszy krok w kierunku ponownego uregulowania rynku”. Początkowo ustawodawcy zgodzili się wdrożyć traktat na krótki czas – tylko do 30 czerwca 2021 roku, aby ostatecznie przyznać licencje na zakłady sportowe na dłużej. Wysiłki zmierzające do ograniczenia rynku do 20 licencjobiorców zostały zakłócone przez kolejne problemy prawne. Trwały one aż do momentu wprowadzenia poprawek, co wiązało się ze zniesieniem limitu licencji w marcu tego roku.

Nowe regulacje mają zapewnić, że gracze będą odcinani od nielegalnych ofert, tak aby niemiecki rynek uniknął utraty na rzecz dostawców offshore miejsc pracy i dochodów podatkowych. Dodatkowo, jak informuje portal, mają zapewnić wysoki poziom ochrony dla młodzieży i graczy.

„W związku z tym stowarzyszenia opowiadają się za wprowadzeniem regulacji dotyczących zakładów sportowych do automatów do gier” – podają stowarzyszenia. Argumentowały to tym, że stosując jakościowe podejście do licencji dla kasyn online, ustawodawcy mogą zagwarantować, iż gracze będą przyciągani legalnymi ofertami oraz unikać nielicencjonowanych witryn.

„Traktat o grach wskazuje właściwy kierunek”, powiedział Heinz Basse, prezes AVN. „Natomiast ustawodawcy muszą zachować ostrożność, aby nie powtarzać dawnych błędów. Skuteczne regulacje muszą opierać się na jakości obecnych na rynku podmiotów, ponieważ wysokiej jakości firmy zapewniają skuteczną ochronę graczy i młodych ludzi.”

Prezydent BA i przewodniczący AV Thomas Breitkopf dodał, że nie ilościowe, a tylko i wyłącznie jakościowe regulacje są przyszłością dla branży. „Tylko rozsądne ramy prawne mogą zapewnić wydajność i ochronę konsumentów” – powiedział.

W sierpniu Komisja Europejska skrytykowała traktat, ostrzegając, że nie jest wystarczającą zachętą dla operatorów do uzyskania licencji, mimo tego że ustawodawcy twierdzą, iż nie spowoduje to żadnych zmian w przepisach.

Analitycy zasugerowali, że restrykcyjne ramy prawne, w których zakłady sportowe są jedynym dozwolonym produktem, bez zakładów na żywo oraz ustalony dla graczy miesięczny limit wydatków w wysokości 1000 € mogą spowodować obniżenie dochodów licencjonowanych operatorów
w Niemczech.

Foto. moerschy

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu