Niemcy przedkładają traktat Komisji Europejskiej

W Aktualności DNIA
- Updated

Niemcy powiadomiły Komisję Europejską o traktacie państwowym w sprawie gier hazardowych i oczekują na zgodę na wprowadzenie go do prawa.

Traktat, już ratyfikowany przez ministrów 16 krajów związkowych (landów), przedstawia propozycje, które pozwolą operatorom ubiegać się o licencje na zakłady sportowe. Traktak umożliwi też landowi Szlezwik-Holsztyn prowadzenie własnego liberalnego systemu regulacyjnego.

Gdyby Komisja Europejska (KE) zatwierdziła traktat, Niemcy mogłyby rozpocząć proces licencjonowania jeszcze w tym roku. KE potwierdzi swoją decyzję po wygaśnięciu trzymiesięcznego okresu zawieszenia przewidzianego dla nowych przepisów.

Kluczowe zapisy traktatu obejmują usunięcie limitu 20 licencji i związane z tym otwarcie rynku dla nowych podmiotów. Operatorzy, którzy uzyskają licencję będę musieli płacić podatek w wysokości 5% przychodów.

Dozwolone mają być tylko przedmeczowe zakłady sportowe, bez zakładów na żywo i kasyna online. Konsumenci będą mogli wydawać maksymalnie 1000€ na zakłady każdego miesiąca.

Ponadto, land Szlezwik-Holsztyn będzie mógł do 2021 roku kontynuować swój własny liberalny model regulacyjny, który został wprowadzony w 2011 r. Nie nakłada on żadnych ograniczeń na ofertę produktową, a stawka podatku wynosi 20% GGR.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to proces licencjonowania zakładów sportowych rozpocznie się po wakacjach, a ich wydawanie rozpocznie się od stycznia 2020 roku.

fot. DAVIDCOHEN / unsplash

Zobacz też

Wielka Brytania. Zgoda CMA na fuzję Flutter Entertainment i The Stars Group

We wtorek brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował opinię publiczną, że w jego ocenie połączenie hazardowych gigantów, Flutter

Czytaj więcej...

Od kwietnia nowe regulacje reklamowe w Danii

Z początkiem kwietnia w Danii wchodzą w życie nowe przepisy marketingowe. Regulacje te nakładają na operatorów hazardowych obowiązek zamieszczania

Czytaj więcej...

Zmiany w belgijskiej loterii w związku ze znacznym spadkiem sprzedaży

Belgium National Lottery wprowadza duże zmiany w związku z ogromnym spadkiem sprzedaży swoich produktów wywołanym pandemią koronawirusa.Jak donosi The Brussels Times,

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu