Niemcy przedkładają traktat Komisji Europejskiej

W Aktualności DNIA
- Updated

Niemcy powiadomiły Komisję Europejską o traktacie państwowym w sprawie gier hazardowych i oczekują na zgodę na wprowadzenie go do prawa.

Traktat, już ratyfikowany przez ministrów 16 krajów związkowych (landów), przedstawia propozycje, które pozwolą operatorom ubiegać się o licencje na zakłady sportowe. Traktak umożliwi też landowi Szlezwik-Holsztyn prowadzenie własnego liberalnego systemu regulacyjnego.

Gdyby Komisja Europejska (KE) zatwierdziła traktat, Niemcy mogłyby rozpocząć proces licencjonowania jeszcze w tym roku. KE potwierdzi swoją decyzję po wygaśnięciu trzymiesięcznego okresu zawieszenia przewidzianego dla nowych przepisów.

Kluczowe zapisy traktatu obejmują usunięcie limitu 20 licencji i związane z tym otwarcie rynku dla nowych podmiotów. Operatorzy, którzy uzyskają licencję będę musieli płacić podatek w wysokości 5% przychodów.

Dozwolone mają być tylko przedmeczowe zakłady sportowe, bez zakładów na żywo i kasyna online. Konsumenci będą mogli wydawać maksymalnie 1000€ na zakłady każdego miesiąca.

Ponadto, land Szlezwik-Holsztyn będzie mógł do 2021 roku kontynuować swój własny liberalny model regulacyjny, który został wprowadzony w 2011 r. Nie nakłada on żadnych ograniczeń na ofertę produktową, a stawka podatku wynosi 20% GGR.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to proces licencjonowania zakładów sportowych rozpocznie się po wakacjach, a ich wydawanie rozpocznie się od stycznia 2020 roku.

fot. DAVIDCOHEN / unsplash

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu