Niemcy. Rok 2019 rekordowy dla zakładów sportowych

W Aktualności DNIA
- Updated

Niemiecki Związek Bukmacherów, Deutsche Sportwettenverband (DSWV) ujawnił dane dotyczące wyników osiągniętych w ubiegłym roku przez branżę zakładów bukmacherskich. Jak wynika z podanych przez DSWV informacji, gracze w Niemczech w 2019 roku wydali na zakłady sportowe około 9,3 miliarda euro, co stanowi rekordowy wzrost o 21% w porównaniu z rokiem 2018, informuje Focus Gaming News.  

Według przedstawicieli branżowego związku osiągniecie tak dużego wzrostu jest szczególnie imponujące ze względu na fakt, iż w ubiegłym roku nie odbyła się żadna wielka impreza sportowa, jak na przykład turniej Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które u naszych zachodnich sąsiadów cieszą się największą popularnością.

 „Zakłady sportowe szeroko dotarły do niemieckiego społeczeństwa i stały się bardzo popularną formą rozrywki. Przynosi to obopólne korzyści, mianowicie w ubiegłym roku dzięki operatorom zakładów sportowych do państwowej kasy wpłynęło około 500 milionów euro podatku.”,  skomentował rekordowy wynik Mathias Dahms, prezes DSWV.

Dahms wspomniał również, że po latach trudnych politycznych dyskusji, rusza wreszcie ogólnokrajowy proces udzielania pozwoleń na prowadzenie działalności związanej z zakładami bukmacherskimi. W zeszłym miesiącu potwierdzono informację, że 16 niemieckich krajów związkowych porozumiało się w kluczowych dla branży negocjacjach dotyczących nowego traktatu hazardowego. Wynikiem porozumienia będzie między innymi utworzenie i ustanowienie nowego regulatora odpowiedzialnego za licencje i egzekwowanie przepisów na rynku.

„Kraje związkowe są teraz zobowiązane do potwierdzenia, że ich ramy regulacyjne należycie działają i będą skutecznie zwalczać nielicencjonowane podmioty. W niektórych przypadkach oczywiście wciąż konieczne są udoskonalenia, tak aby zapobiec transferowaniu graczy na czarny rynek”, dodał prezes Deutsche Sportwettenverband.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu