Niemcy. Rok 2019 rekordowy dla zakładów sportowych

W Aktualności DNIA
- Updated

Niemiecki Związek Bukmacherów, Deutsche Sportwettenverband (DSWV) ujawnił dane dotyczące wyników osiągniętych w ubiegłym roku przez branżę zakładów bukmacherskich. Jak wynika z podanych przez DSWV informacji, gracze w Niemczech w 2019 roku wydali na zakłady sportowe około 9,3 miliarda euro, co stanowi rekordowy wzrost o 21% w porównaniu z rokiem 2018, informuje Focus Gaming News.  

Według przedstawicieli branżowego związku osiągniecie tak dużego wzrostu jest szczególnie imponujące ze względu na fakt, iż w ubiegłym roku nie odbyła się żadna wielka impreza sportowa, jak na przykład turniej Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które u naszych zachodnich sąsiadów cieszą się największą popularnością.

 „Zakłady sportowe szeroko dotarły do niemieckiego społeczeństwa i stały się bardzo popularną formą rozrywki. Przynosi to obopólne korzyści, mianowicie w ubiegłym roku dzięki operatorom zakładów sportowych do państwowej kasy wpłynęło około 500 milionów euro podatku.”,  skomentował rekordowy wynik Mathias Dahms, prezes DSWV.

Dahms wspomniał również, że po latach trudnych politycznych dyskusji, rusza wreszcie ogólnokrajowy proces udzielania pozwoleń na prowadzenie działalności związanej z zakładami bukmacherskimi. W zeszłym miesiącu potwierdzono informację, że 16 niemieckich krajów związkowych porozumiało się w kluczowych dla branży negocjacjach dotyczących nowego traktatu hazardowego. Wynikiem porozumienia będzie między innymi utworzenie i ustanowienie nowego regulatora odpowiedzialnego za licencje i egzekwowanie przepisów na rynku.

„Kraje związkowe są teraz zobowiązane do potwierdzenia, że ich ramy regulacyjne należycie działają i będą skutecznie zwalczać nielicencjonowane podmioty. W niektórych przypadkach oczywiście wciąż konieczne są udoskonalenia, tak aby zapobiec transferowaniu graczy na czarny rynek”, dodał prezes Deutsche Sportwettenverband.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu