Niemcy zgadzają się z reformą hazardu

W Aktualności DNIA
- Updated

Niedawny sondaż pokazuje, że Niemcy opowiadają się za reformą hazardu, aby zaktualizować obecne przepisy dla branży na podstawie jednego zestawu zasad.

Przepisy dotyczące gier wymagają ciągłej aktualizacji wraz z rozwojem rynku. Prawdopodobnie dlatego niedawno sondaż wykazał, że Niemcy opowiadają się za reformą hazardu, aby zmodyfikować lokalne ramy prawne.

Według badania przeprowadzonego przez firmę badawczą Smartcon dla Löwen Entertainment, obywatele Niemiec chcą jednego zestawu zasad. 71% respondentów chce poważnej przebudowy systemu hazardowego w kraju. Według ankietowanych, każdy segment powinien być być objęte jednym podejściem federalnym.

Jednak 61% uważa, że ​​nadmierna regulacja może mieć negatywny wpływ. Stwierdzili, że zbyt wiele przepisów dotyczących ochrony konsumentów może zniechęcić operatorów do przystąpienia do legalnego rynku. W ten sposób czarny rynek mógłby dalej się rozwijać.

Producent maszyn do gier Löwen zlecił badanie, aby zrozumieć, jak rozwija się branża. „Nawet dzisiaj rynek nieregulowany rośnie względnie i w wartościach bezwzględnych silniej niż rynek regulowany”.

Niemcy powiadomiły Komisję Europejską o traktacie państwowym w sprawie gier hazardowych i oczekują na zgodę na wprowadzenie go do prawa.

Zobacz też

Kasyna w Atlantic City zwalniają pracowników

Z powodu epidemii COVID-19 w tym tygodniu w amerykańskich kasynach w Atlantic City zwolniono około 16 tysięcy pracowników. Niekoniecznie musi

Czytaj więcej...

UKGC ostrzega operatorów – nie wykorzystujcie marketingowo COVID-19

Neil McArthur, szef UKGC, instruuje licencjobiorców, aby zachowali ostrożność w swoim działaniu po wzroście aktywności kasyn online. Komisja podkreśla,

Czytaj więcej...

Złe prognozy dla rynku hazardowego

Analitycy H2 Gambling Capital dokonali w ostatnich dniach oceny wpływu wirusa COVID-19 na światowy rynek gier hazardowych. Ich prognoza

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu