Niemcy zgadzają się z reformą hazardu

W Aktualności DNIA
- Updated

Niedawny sondaż pokazuje, że Niemcy opowiadają się za reformą hazardu, aby zaktualizować obecne przepisy dla branży na podstawie jednego zestawu zasad.

Przepisy dotyczące gier wymagają ciągłej aktualizacji wraz z rozwojem rynku. Prawdopodobnie dlatego niedawno sondaż wykazał, że Niemcy opowiadają się za reformą hazardu, aby zmodyfikować lokalne ramy prawne.

Według badania przeprowadzonego przez firmę badawczą Smartcon dla Löwen Entertainment, obywatele Niemiec chcą jednego zestawu zasad. 71% respondentów chce poważnej przebudowy systemu hazardowego w kraju. Według ankietowanych, każdy segment powinien być być objęte jednym podejściem federalnym.

Jednak 61% uważa, że ​​nadmierna regulacja może mieć negatywny wpływ. Stwierdzili, że zbyt wiele przepisów dotyczących ochrony konsumentów może zniechęcić operatorów do przystąpienia do legalnego rynku. W ten sposób czarny rynek mógłby dalej się rozwijać.

Producent maszyn do gier Löwen zlecił badanie, aby zrozumieć, jak rozwija się branża. „Nawet dzisiaj rynek nieregulowany rośnie względnie i w wartościach bezwzględnych silniej niż rynek regulowany”.

Niemcy powiadomiły Komisję Europejską o traktacie państwowym w sprawie gier hazardowych i oczekują na zgodę na wprowadzenie go do prawa.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu