Niemcy zgadzają się z reformą hazardu

W Aktualności DNIA
- Updated

Niedawny sondaż pokazuje, że Niemcy opowiadają się za reformą hazardu, aby zaktualizować obecne przepisy dla branży na podstawie jednego zestawu zasad.

Przepisy dotyczące gier wymagają ciągłej aktualizacji wraz z rozwojem rynku. Prawdopodobnie dlatego niedawno sondaż wykazał, że Niemcy opowiadają się za reformą hazardu, aby zmodyfikować lokalne ramy prawne.

Według badania przeprowadzonego przez firmę badawczą Smartcon dla Löwen Entertainment, obywatele Niemiec chcą jednego zestawu zasad. 71% respondentów chce poważnej przebudowy systemu hazardowego w kraju. Według ankietowanych, każdy segment powinien być być objęte jednym podejściem federalnym.

Jednak 61% uważa, że ​​nadmierna regulacja może mieć negatywny wpływ. Stwierdzili, że zbyt wiele przepisów dotyczących ochrony konsumentów może zniechęcić operatorów do przystąpienia do legalnego rynku. W ten sposób czarny rynek mógłby dalej się rozwijać.

Producent maszyn do gier Löwen zlecił badanie, aby zrozumieć, jak rozwija się branża. „Nawet dzisiaj rynek nieregulowany rośnie względnie i w wartościach bezwzględnych silniej niż rynek regulowany”.

Niemcy powiadomiły Komisję Europejską o traktacie państwowym w sprawie gier hazardowych i oczekują na zgodę na wprowadzenie go do prawa.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu