Niemcy zgadzają się z reformą hazardu

W Aktualności DNIA
- Updated

Niedawny sondaż pokazuje, że Niemcy opowiadają się za reformą hazardu, aby zaktualizować obecne przepisy dla branży na podstawie jednego zestawu zasad.

Przepisy dotyczące gier wymagają ciągłej aktualizacji wraz z rozwojem rynku. Prawdopodobnie dlatego niedawno sondaż wykazał, że Niemcy opowiadają się za reformą hazardu, aby zmodyfikować lokalne ramy prawne.

Według badania przeprowadzonego przez firmę badawczą Smartcon dla Löwen Entertainment, obywatele Niemiec chcą jednego zestawu zasad. 71% respondentów chce poważnej przebudowy systemu hazardowego w kraju. Według ankietowanych, każdy segment powinien być być objęte jednym podejściem federalnym.

Jednak 61% uważa, że ​​nadmierna regulacja może mieć negatywny wpływ. Stwierdzili, że zbyt wiele przepisów dotyczących ochrony konsumentów może zniechęcić operatorów do przystąpienia do legalnego rynku. W ten sposób czarny rynek mógłby dalej się rozwijać.

Producent maszyn do gier Löwen zlecił badanie, aby zrozumieć, jak rozwija się branża. „Nawet dzisiaj rynek nieregulowany rośnie względnie i w wartościach bezwzględnych silniej niż rynek regulowany”.

Niemcy powiadomiły Komisję Europejską o traktacie państwowym w sprawie gier hazardowych i oczekują na zgodę na wprowadzenie go do prawa.

Zobacz też

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu