Niemiecki krajobraz reklam hazardowych

W Aktualności DNIA
- Updated
Stadion

Niemieckie media poinformowały, że w piątek krajowy organ regulacyjny wystosował pismo do Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) wyrażając zaniepokojenie, że sponsor DFB – marka zakładów sportowych Bwin (GVC Holdings) – oferuje produkty hazardowe niezgodne z prawem niemieckim.

Bwin, oprócz podstawowego produktu zakładów sportowych, oferuje swoim klientom również możliwość gry w kasynie online oraz gry na automatach. Regulator dał jasno do zrozumienia, że takie oferty są niedozwolone i ostrzega, że ​​jeśli operator nie dostosuje się do niemieckiego prawa istnieje możliwość, że reklama Bwin zostanie całkowicie zabroniona.

Jeśli niemieckie władze poważnie zaczną egzekwować istniejące przepisy, niemieccy nadawcy mogą otrzymać zakaz nadawania meczów piłkarskich, w których logo Bwin lub innych niemieckich operatorów gier hazardowych – takich jak Tipico, który sponsoruje Bundesligę (DFL) i zespoły takie jak Bayern Monachium – są widoczne.

Bwin ma umowy sponsorskie z DFB od 2017 r., a w styczniu rozszerzył dotychczasowe sponsorowanie DFB do końca 2022 r., zapewniając prawa do reklam DFB Cup, trzeciej ligi Ligi DFB i Bundesligi kobiet. Bwin sponsoruje także pojedyncze niemieckie drużyny piłkarskie, w tym Borussię Dortmund.

W zeszłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że ​państwowy organ regulujący sprawy związane z telekomunikacją wysłał listy do nadawców telewizyjnych i radiowych, ostrzegając ich o nielegalności emisji reklam promujących produkty kasyna online.

Te ostrzeżenia regulacyjne mają miejsce w chwili, gdy przedstawiciele 16 niemieckich landów przygotowują się do podpisania nowelizacji federalnego traktatu o grach hazardowych. Zrewidowany traktat przedłuży tymczasowy okres „tolerancji” dla zakładów sportowych do 30 czerwca 2021 r., po którym może obowiązywać nowe otoczenie regulacyjne.

Warto zauważyć, że rynek Niemiecki jest największym rynkiem europejskim, na którym kwestie hazardu online nie zostały do końca uregulowane. Wielu operatorów działa na zagranicznych licencjach, m.in. maltańskiej.

fot. Marvin Ronsdorf / unsplash

Zobacz też

Rosja wprowadzi nowy kwartalny podatek

Rosyjscy licencjonowani operatorzy zakładów sportowych będą musieli płacić 5% podatek od GGR, co trzy miesiące. Takie rozwiązanie ma zostać

Czytaj więcej...

Austria. Rosną obawy dotyczące nielegalnego hazardu

Austriacka policja finansowa, tzw. Finanzpolizei, skonfiskowała ponad 660 automatów do gier, w ramach blisko trzystu kontroli przeprowadzonych od początku

Czytaj więcej...

Wielka Brytania. Widmo utraty połowy etatów w branży kasyn

Polityka brytyjskiego rządu, która doprowadza do powolnego wyniszczenia przemysłu kasynowego w kraju może kosztować brytyjskie społeczeństwo miliony. Blisko połowa

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu