Nietypowy podatek w Rumunii

W Aktualności DNIA
- Updated

Od dnia dzisiejszego gracze, którzy będą chcieli złozyć depozyt u internetowego operatora gier hazardowych będą musieli zapłacić 2% podatek od depozytu.

Pod koniec ubiegłego roku rząd Rumunii ogłosił, że licencjonowani operatorzy będą musieli płacić dodatkowy 2% podatek od obrotu, a pierwsza płatność zostanie przekazana 25 lutego. Krótko przed tą datą nastąpiła zmiana przepisów i regulator nałożył podatek na depozyty klientów.

Wielu graczy miało nadzieję, że stawkę podatkową wezmą na siebie operatorzy, tak się jednak nie stało. Analitycy szacują, że nowy podatek będzie miał spory wpływ na wyniki rynku i GGR internetowych firm powinien się zmniejszyć w graniach 4-6% z powodu mniejszych wpłat, co skutkować będzie mniejszą ilością postawionych pieniędzy.

Nowy podatek bezsprzecznie odbija się na graczu, ale to i tak nic w porównaniu z sytuacją na polskim rynku bukmacherskim, na którym klient od każdego zakładu musi zapłacić podatek w wysokości 12% stawki.

fot. Prince Abid / unsplash

Zobacz też

Jamie Foxx w nowej kampanii reklamowej BetMGM

BetMGM, spółka joint venture GVC Holdings i MGM Resorts, oferująca zakłady sportowe i gry online ogłosiła, że w jej

Czytaj więcej...

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu