Nigeria mówi „nie” nielegalnym loteriom

W Aktualności DNIA

Nigeryjski regulator National Lottery Regulatory Commission wprowadził zakaz obsługi, promocji i sprzedaży losów na wszystkie niezatwierdzone przez nią zagraniczne gry loteryjne. Decyzja zostałą podjęta stwierdzeniu powtarzających się przypadków, w których operatorzy nie wypłacali wygranych graczom, informuje igamingbusiness.

Przedstawiciele komisji stwierdzili, że po zauważalnym wzroście procederu odmowy wypłat wygranych przez operatorów przyjrzeli się sprawie i znaleźli kilka powodów uzasadniających wprowadzony zakaz. Pierwszym podniesionym zastrzeżeniem jest miejsce przeprowadzania losowań, które często odbywa się poza terytorium Nigerii, a także ich harmonogram, który według władz hazardowych jest „zbyt zróżnicowany i niespójny”. Nigeryjczycy postawili również zarzut braku „przejrzystości i wiarygodności” tych loterii, czego dowodem ma być brak możliwości śledzenia takich losowań przez klientów.

„Podstawowymi kryteriami dla loterii są przejrzystość i wiarygodność procesu losowania. Tam, gdzie ich nie ma, gry są zagrożone i dają możliwość oszustwa. Takie naruszenie zaufania jest szkodliwe zarówno dla uczestników jak i dla reputacji samej loterii.”, oświadczyli przedstawiciele nigeryjskiego organu.

Nakładają zakaz na nieautoryzowane loterie, komisja wymusza na operatorach, którzy chcą urządzać loterie na terytorium Nigerii prowadzanie wszystkich losowań w tym kraju oraz umożliwienie graczom ich obserwowania.

Lokalna ustawa hazardowa, Nigeria’s National Lottery Act, z 2005 roku za zgodą prezydenta Nigerii zezwala na działalność zagranicznych operatorów loterii, niestety jak widać część afrykańskich operatorów nie potrafi zastosować się do najbardziej podstawowych reguł, a grający nie mogą być pewni, czy trafiony przez nich los naprawdę okaże się szczęśliwy.

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu