Nigeria. Rządowe wsparcie dla operatorów zakładów sportowych

W Aktualności DNIA
- Updated

Nigeryjski rząd zapewnił operatorów zakładów sportowych funkcjonujących na tamtejszym rynku, że nie pozostawi ich bez pomocy w czasie kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Władze zobowiązały się do udzielenia niezbędnych zezwoleń na skorzystanie przez bukmacherów z wszelkich możliwych środków, które zapewnią rentowność ich działalności, czytamy na portalu igamingbusiness.

Dyrektor generalny National Lottery Regulatory Commission (NLRC), Lanre Gbajabiamila, podczas zorganizowanego w formie wideokonferencji spotkania z licencjobiorcami, zapewnił, że rząd zrobi wszystko, aby nigeryjski sektor zakładów sportowych nie stał się ofiarą pandemii. Oprócz uspokojenia lokalnych operatorów, celem spotkania było przedstawienie im wyzwań operacyjnych, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w obliczu koronawirusa.

„Jako regulator czujemy się zobowiązani do kontaktu z wami, do zidentyfikowania problemów i wyzwań, przed którymi aktualnie stanęliśmy. Pomimo trudności związanych z tą okropną pandemią, chcemy wypracować optymalny plan kontynuowania naszej współpracy. Zapewniam, że rząd zrobi wszystko, co w jego mocy, aby ochronić każdą firmę w branży. Nie możemy się poddać, patrząc na to jak tracimy nasze ogromne, wieloletnie inwestycje”, powiedział Lanre Gbajabiamila.

Podczas wideokonferencji operatorzy przedstawili szereg propozycji, które powinny zostać rozważone, aby ocalić ich działalność. Obejmują one, m.in. trzyletnią ulgę podatkową lub obniżkę stawek podatkowych o 50%, a także zobowiązania rządu do nie wprowadzania nowych podatków do czasu zakończenia kryzysu. Operatorzy wyrazili również swoje obawy dotyczące nielicencjonowanych na nigeryjskim rynku brandów, które jak stwierdzili wpływają na ich działalność detaliczną, zarówno przed pandemią, jak i podczas niej.

„Jestem optymistą co do działań władz, które będą wspierać nas, m.in. pod względem wydania niezbędnych zezwoleń na różne formy pomocy, dzięki czemu zapewnimy rentowność spółkom. Nasza branża jest bardzo ważna dla kraju, ponieważ dzięki odpowiedniemu zarządzaniu przynosi mu niezbędne wpływy. Waszym zadaniem jest gwarancja przestrzegania przepisów, podczas gdy rząd zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić potrzebne wsparcie dla wszystkich przedsiębiorstw, pozwalając im utrzymać się na rynku”, zakończył Gbajabiamila.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu