Norsk Rikstoto chce wprowadzić limity strat od 2020 roku

W Aktualności DNIA
- Updated

Norweski monopolista na rynku wyścigów konnych, Norsk Rikstoto, zaproponował wprowadzenie od 1 stycznia 2020 r. mechanizmu limitów strat w stawianych zakładach .

Zgodnie z propozycjami przedłożonymi w lipcu norweskiemu organowi ds. Gier (NGA), każdy gracz mógłby przegrać miesięcznie maksymalnie 20 000 NOK, jednak wszelkie niewykorzystane limity strat będzie można przenieść na kolejny miesiąc. Limity mają być ograniczone do łącznej kwoty 60 000 NOK (5300 £) w ciągu 90-dniowego okresu. Przedstawiciele firmy poinformowali również, że ​​proponują też graczom cztery wybrane dni w roku, w których nie będzie obowiązywał żaden limit.

Operator zaproponował ponadto wprowadzenie specjalnego programu dla graczy, którzy wcześniej mieli osobisty limit strat powyżej 20 000 NOK. Operator Norsk Rikstoto poinformował ponadto, że przeprowadzi projekt badawczy dotyczący tak zwanych graczy VIP, sugerując, że może to pozwolić na ustalenie odmiennego dla tej grupy limitu całkowitej straty.

W ramach procedury odnowienia licencji w 2016 r. Norsk Rikstoto zgodził się ustanowić system limitów, najpóźniej do 1 stycznia 2019 r. W tym okresie Norsk Rikstoto przedstawił kilka wniosków, jednak NGA podejmowało analizę każdej z propozycji indywidualnie. W październiku 2018 r. NGA zaleciła odroczenie o rok wprowadzenia limitów, bowiem rozmowy z Norsk Rikstoto nie doprowadziły do ich ustalenia w pierwotnie wyznaczonym terminie.

Odpowiadając najnowszą propozycję, NGA zastrzegło, że Norsk Rikstoto „musi jasno wyjaśnić graczom, jak działa to rozwiązanie, aby gracze mieli pełną świadomość na temat limitów i aby rozwiązanie nie prowadziło do niepożądanych zachowań związanych z hazardem. Regulator podkreślił również, że nie popiera wprowadzenia wyższych limitów dla graczy VIP, argumentując, że limit 20 000 NOK powinien mieć zastosowanie do wszystkich graczy.

NGA krytycznie odniosło się również do pomysłu 4 dni w roku bez limitu, wskazując, że Norsk Rikstoto nie dostarczył wyczerpujących informacji uzasadniających wprowadzenie w życie takiego rozwiązania.

Zobacz też

Kasyna w Atlantic City zwalniają pracowników

Z powodu epidemii COVID-19 w tym tygodniu w amerykańskich kasynach w Atlantic City zwolniono około 16 tysięcy pracowników. Niekoniecznie musi

Czytaj więcej...

UKGC ostrzega operatorów – nie wykorzystujcie marketingowo COVID-19

Neil McArthur, szef UKGC, instruuje licencjobiorców, aby zachowali ostrożność w swoim działaniu po wzroście aktywności kasyn online. Komisja podkreśla,

Czytaj więcej...

Złe prognozy dla rynku hazardowego

Analitycy H2 Gambling Capital dokonali w ostatnich dniach oceny wpływu wirusa COVID-19 na światowy rynek gier hazardowych. Ich prognoza

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu