Norsk Rikstoto chce wprowadzić limity strat od 2020 roku

W Aktualności DNIA
- Updated

Norweski monopolista na rynku wyścigów konnych, Norsk Rikstoto, zaproponował wprowadzenie od 1 stycznia 2020 r. mechanizmu limitów strat w stawianych zakładach .

Zgodnie z propozycjami przedłożonymi w lipcu norweskiemu organowi ds. Gier (NGA), każdy gracz mógłby przegrać miesięcznie maksymalnie 20 000 NOK, jednak wszelkie niewykorzystane limity strat będzie można przenieść na kolejny miesiąc. Limity mają być ograniczone do łącznej kwoty 60 000 NOK (5300 £) w ciągu 90-dniowego okresu. Przedstawiciele firmy poinformowali również, że ​​proponują też graczom cztery wybrane dni w roku, w których nie będzie obowiązywał żaden limit.

Operator zaproponował ponadto wprowadzenie specjalnego programu dla graczy, którzy wcześniej mieli osobisty limit strat powyżej 20 000 NOK. Operator Norsk Rikstoto poinformował ponadto, że przeprowadzi projekt badawczy dotyczący tak zwanych graczy VIP, sugerując, że może to pozwolić na ustalenie odmiennego dla tej grupy limitu całkowitej straty.

W ramach procedury odnowienia licencji w 2016 r. Norsk Rikstoto zgodził się ustanowić system limitów, najpóźniej do 1 stycznia 2019 r. W tym okresie Norsk Rikstoto przedstawił kilka wniosków, jednak NGA podejmowało analizę każdej z propozycji indywidualnie. W październiku 2018 r. NGA zaleciła odroczenie o rok wprowadzenia limitów, bowiem rozmowy z Norsk Rikstoto nie doprowadziły do ich ustalenia w pierwotnie wyznaczonym terminie.

Odpowiadając najnowszą propozycję, NGA zastrzegło, że Norsk Rikstoto „musi jasno wyjaśnić graczom, jak działa to rozwiązanie, aby gracze mieli pełną świadomość na temat limitów i aby rozwiązanie nie prowadziło do niepożądanych zachowań związanych z hazardem. Regulator podkreślił również, że nie popiera wprowadzenia wyższych limitów dla graczy VIP, argumentując, że limit 20 000 NOK powinien mieć zastosowanie do wszystkich graczy.

NGA krytycznie odniosło się również do pomysłu 4 dni w roku bez limitu, wskazując, że Norsk Rikstoto nie dostarczył wyczerpujących informacji uzasadniających wprowadzenie w życie takiego rozwiązania.

Zobacz też

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu