Norwegia ogranicza możliwość reklamy hazardu podczas Mistrzostw Europy w piłce ręcznej

W Aktualności DNIA
- Updated

Norweski Komitet Olimpijski i Paraolimpijski we współpracy z Norweską Konfederacją Sportu (NIF) i Norweską Federacją Piłki Ręcznej (NHF) podjęły współpracę w celu zapewnienia podczas turniejów Euro 2020 w piłce ręcznej przestrzegania przepisów regulujących gry hazardowe.

Jak informuje portal igamingbusiness.com, wszystkie podmioty współpracują również z krajowym regulatorem hazardu Lotteri- og stiftelsestilsynet (Lottstift), aby podczas imprez nie publikowano reklam nielicencjonowanych w Norwegii operatorów i gier hazardowych. Zakaz ma obejmować nie tylko transmisje, ale również powierzchnie reklamowe na strojach zawodników i sztabów szkoleniowych, tablice reklamowe i wszystkie areny sportowe, na których toczyć się będą rozgrywki.

Decyzja norweskich władz sportowych niewątpliwe wpłynie nie tylko na mecze rozgrywane w tym kraju, ale również na spotkania rozgrywane w innych krajach gospodarzach – Szwecji i Austrii w przypadku zawodów mężczyzn oraz Danii w przypadku rozgrywek kobiet, jeżeli transmisje z nich będą dostępne dla obywateli Norwegii.

„Wzywamy międzynarodowe federacje i reprezentacje narodowe uczestniczące w Mistrzostwach Europy do przestrzegania norweskich przepisów”, oświadczyła Gunn Merete Paulsen, dyrektor Lottstift. Paulsen zaznaczyła przy tym, że inicjatywę ograniczenia reklam hazardu podjęły organizacje sportowe, które zwróciły się do organu regulacyjnego o wsparcie ich działań. „Uważamy, że jest to dobra inicjatywa, która pokazuje, że NIF i NFZ poważnie podchodzą do przepisów prawa”, dodała.

Aktywność norweskich federacji sportowych w ograniczanie reklam hazardu w tym kraju wiążą się z wysiłkami władz Norwegii mającymi na celu usunięcie nielicencjonowanych operatorów z tego rynku. Rząd Norwegii postanowił między innymi zlikwidować lukę prawną, zezwalającą operatorom hazardu reklamować swoje produkty w kanałach telewizji satelitarnej nadawanych do Norwegii. Wszczęto również postępowania prawne przeciwko wielu operatorom i wzmożono wysiłki na rzecz stosowania środków blokujących płatności.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn (EHF 2020) odbędą się w Szwecji, Austrii i Norwegii w dniach 10–26 stycznia, natomiast Mistrzostwa reprezentacji kobiet w 2020 r. odbędą się w Danii i Norwegii w dniach 3–20 grudnia 2020 r.

Foto. JeppeSmedNielsen

Zobacz też

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu