Norwegia ogranicza możliwość reklamy hazardu podczas Mistrzostw Europy w piłce ręcznej

W Aktualności DNIA
- Updated

Norweski Komitet Olimpijski i Paraolimpijski we współpracy z Norweską Konfederacją Sportu (NIF) i Norweską Federacją Piłki Ręcznej (NHF) podjęły współpracę w celu zapewnienia podczas turniejów Euro 2020 w piłce ręcznej przestrzegania przepisów regulujących gry hazardowe.

Jak informuje portal igamingbusiness.com, wszystkie podmioty współpracują również z krajowym regulatorem hazardu Lotteri- og stiftelsestilsynet (Lottstift), aby podczas imprez nie publikowano reklam nielicencjonowanych w Norwegii operatorów i gier hazardowych. Zakaz ma obejmować nie tylko transmisje, ale również powierzchnie reklamowe na strojach zawodników i sztabów szkoleniowych, tablice reklamowe i wszystkie areny sportowe, na których toczyć się będą rozgrywki.

Decyzja norweskich władz sportowych niewątpliwe wpłynie nie tylko na mecze rozgrywane w tym kraju, ale również na spotkania rozgrywane w innych krajach gospodarzach – Szwecji i Austrii w przypadku zawodów mężczyzn oraz Danii w przypadku rozgrywek kobiet, jeżeli transmisje z nich będą dostępne dla obywateli Norwegii.

„Wzywamy międzynarodowe federacje i reprezentacje narodowe uczestniczące w Mistrzostwach Europy do przestrzegania norweskich przepisów”, oświadczyła Gunn Merete Paulsen, dyrektor Lottstift. Paulsen zaznaczyła przy tym, że inicjatywę ograniczenia reklam hazardu podjęły organizacje sportowe, które zwróciły się do organu regulacyjnego o wsparcie ich działań. „Uważamy, że jest to dobra inicjatywa, która pokazuje, że NIF i NFZ poważnie podchodzą do przepisów prawa”, dodała.

Aktywność norweskich federacji sportowych w ograniczanie reklam hazardu w tym kraju wiążą się z wysiłkami władz Norwegii mającymi na celu usunięcie nielicencjonowanych operatorów z tego rynku. Rząd Norwegii postanowił między innymi zlikwidować lukę prawną, zezwalającą operatorom hazardu reklamować swoje produkty w kanałach telewizji satelitarnej nadawanych do Norwegii. Wszczęto również postępowania prawne przeciwko wielu operatorom i wzmożono wysiłki na rzecz stosowania środków blokujących płatności.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn (EHF 2020) odbędą się w Szwecji, Austrii i Norwegii w dniach 10–26 stycznia, natomiast Mistrzostwa reprezentacji kobiet w 2020 r. odbędą się w Danii i Norwegii w dniach 3–20 grudnia 2020 r.

Foto. JeppeSmedNielsen

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu