Norwegia. Regulator podejmuje kampanię informacyjną o odpowiedzialnym hazardzie

W Aktualności DNIA
- Updated

Norweski regulator rynku hazardowego (Lotteritilsynet) uruchomia nową kampanię dotyczącą odpowiedzialnego hazardu. Celem kampanii jest uwypuklenie ryzyka jakie niesie ze sobą niekontrolowane uprawianie hazardu i zachęcenie grających do uprawiania hazardu wyłącznie u licencjonowanych w Norwegii operatorów.

Lotteritilsynet podjął decyzję o przeprowadzeniu akcji informacyjnej, po przeprowadzeniu badania wśród klientów uprawiających hazard. Wyniki badania wskazują, że około 34 tysiące osób w Norwegii ma problemy z hazardem. Kolejne 88 000 jest takimi problemami zagrożone.

Lotteritilsynet podkreśla, że nie zwlacza gier hazardowych jako takich, jednak chce podkreślić, że brak autokontroli w uprawianiu tej formy rozrywki może powodować poważne konsekwencje psychiczne i finansowe. Problemy te mogą mieć z kolei znaczący wpływ na rodziny i przyjaciół ludzi zmagających się z uzależnieniem. „Chcemy pokazać, jak brutalne i bolesne może być uzależnienie od hazardu, ale także w jaki sposób ludzie z problemami mogą uzyskać najlepszą pomoc ”, podkreśliła Gunn Merethe Paulsen, dyrektor norweskiego organu regulacyjnego.

Kampania ma również na celu zwiększenie świadomości wśród klientów, że powinni grać tylko za pośrednictwem legalnego operatora. Aktualnie norweski monopolista Norsk Tipping jest jedynym operatorem, który może oferować legalnie gry hazardowe online. Dyrektor Paulsen podkreśliła przy tym, że Norsk Tipping stosuje limity wydatków na grę, podczas gdy operatorzy działający w Norwegii nielegalnie nie oferują takich zabezpieczeń. „Norsk Tipping kontaktuje się z graczami, którzy są narażeni na problemy hazardowe i sugeruje im samoograniczenie w grze, tymczasem zagraniczne firmy hazardowe postępują wręcz przeciwnie. Kontaktują się z graczami i zachęcają do jeszcze większych wydatków”, podkreśliła Paulsen.

Szefowa Lotteritilsynet poinformowała również, że badanie przeprowadzone na zlecenie regulatora wykazały, że sześciu na dziesięciu Norwegów nie wie, którzy operatorzy działają w Norwegii legalnie. Kampania informacyjna ma pomóc rozwiązać ten problem. „Mamy także nadzieję, że nasza kampania pomoże odbiorcom zrozumieć, jak poważne jest uzależnienie od hazardu”, zakończyła Paulsen.

Zobacz też

Rosja wprowadzi nowy kwartalny podatek

Rosyjscy licencjonowani operatorzy zakładów sportowych będą musieli płacić 5% podatek od GGR, co trzy miesiące. Takie rozwiązanie ma zostać

Czytaj więcej...

Austria. Rosną obawy dotyczące nielegalnego hazardu

Austriacka policja finansowa, tzw. Finanzpolizei, skonfiskowała ponad 660 automatów do gier, w ramach blisko trzystu kontroli przeprowadzonych od początku

Czytaj więcej...

Wielka Brytania. Widmo utraty połowy etatów w branży kasyn

Polityka brytyjskiego rządu, która doprowadza do powolnego wyniszczenia przemysłu kasynowego w kraju może kosztować brytyjskie społeczeństwo miliony. Blisko połowa

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu