Norwegia. Regulator podejmuje kampanię informacyjną o odpowiedzialnym hazardzie

W Aktualności DNIA
- Updated

Norweski regulator rynku hazardowego (Lotteritilsynet) uruchomia nową kampanię dotyczącą odpowiedzialnego hazardu. Celem kampanii jest uwypuklenie ryzyka jakie niesie ze sobą niekontrolowane uprawianie hazardu i zachęcenie grających do uprawiania hazardu wyłącznie u licencjonowanych w Norwegii operatorów.

Lotteritilsynet podjął decyzję o przeprowadzeniu akcji informacyjnej, po przeprowadzeniu badania wśród klientów uprawiających hazard. Wyniki badania wskazują, że około 34 tysiące osób w Norwegii ma problemy z hazardem. Kolejne 88 000 jest takimi problemami zagrożone.

Lotteritilsynet podkreśla, że nie zwlacza gier hazardowych jako takich, jednak chce podkreślić, że brak autokontroli w uprawianiu tej formy rozrywki może powodować poważne konsekwencje psychiczne i finansowe. Problemy te mogą mieć z kolei znaczący wpływ na rodziny i przyjaciół ludzi zmagających się z uzależnieniem. „Chcemy pokazać, jak brutalne i bolesne może być uzależnienie od hazardu, ale także w jaki sposób ludzie z problemami mogą uzyskać najlepszą pomoc ”, podkreśliła Gunn Merethe Paulsen, dyrektor norweskiego organu regulacyjnego.

Kampania ma również na celu zwiększenie świadomości wśród klientów, że powinni grać tylko za pośrednictwem legalnego operatora. Aktualnie norweski monopolista Norsk Tipping jest jedynym operatorem, który może oferować legalnie gry hazardowe online. Dyrektor Paulsen podkreśliła przy tym, że Norsk Tipping stosuje limity wydatków na grę, podczas gdy operatorzy działający w Norwegii nielegalnie nie oferują takich zabezpieczeń. „Norsk Tipping kontaktuje się z graczami, którzy są narażeni na problemy hazardowe i sugeruje im samoograniczenie w grze, tymczasem zagraniczne firmy hazardowe postępują wręcz przeciwnie. Kontaktują się z graczami i zachęcają do jeszcze większych wydatków”, podkreśliła Paulsen.

Szefowa Lotteritilsynet poinformowała również, że badanie przeprowadzone na zlecenie regulatora wykazały, że sześciu na dziesięciu Norwegów nie wie, którzy operatorzy działają w Norwegii legalnie. Kampania informacyjna ma pomóc rozwiązać ten problem. „Mamy także nadzieję, że nasza kampania pomoże odbiorcom zrozumieć, jak poważne jest uzależnienie od hazardu”, zakończyła Paulsen.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu