Norwegia rozważa zakaz reklamy hazardu

W Aktualności DNIA
- Updated

W Norwegii trwają konsultacje w sprawie zakazu reklamy i potencjalnych środków wprowadzanych w celu zwalczania nielicencjonowanego hazardu.

Norweskie Ministerstwo Kultury przedstawiło propozycje zakazujące emisji zagranicznych gier hazardowych dla obywateli Norwegii.

Zgodnie z proponowanymi zasadami aktualna norweska ustawa o radiofonii i telewizji miałaby zostać zmieniona, aby nadać norweskiemu organowi ds. mediów uprawnienia do uniemożliwiania dostępu do reklam firmom hazardowym, które nie posiadają norweskiej licencji .

Obowiązki w tym zakresie mogą zostać nałożone na kanały telewizyjne i dostawców usług szerokopasmowych, a ich stosowanie byłoby obowiązkowe. Obecnie norweski rząd analizuje jaki byłby skutek finansowy tych zmian dla nadawców.

Norweski minister kultury i równości płci, Trine Skei Grande, powiedział, że rząd norweski poważnie podchodzi do problemów z hazardem i chciałby ograniczyć reklamę hazardu zagranicznego „w celu ochrony wrażliwych graczy”.

Władze norweskie próbowały kilku środków w celu zwalczania nielicencjonowanych gier hazardowych, w tym blokowania płatności na rzecz operatorów offshore, jednak wiele z tych firm powołało się na prawodawstwo UE, dając im prawo do swobodnego oferowania gier hazardowych.

Konsultacje w tej sprawie zakończą się 17 czerwca.

fot. Mikita Karasiou / unsplash

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu