Norwegia rozważa zakaz reklamy hazardu

W Aktualności DNIA
- Updated

W Norwegii trwają konsultacje w sprawie zakazu reklamy i potencjalnych środków wprowadzanych w celu zwalczania nielicencjonowanego hazardu.

Norweskie Ministerstwo Kultury przedstawiło propozycje zakazujące emisji zagranicznych gier hazardowych dla obywateli Norwegii.

Zgodnie z proponowanymi zasadami aktualna norweska ustawa o radiofonii i telewizji miałaby zostać zmieniona, aby nadać norweskiemu organowi ds. mediów uprawnienia do uniemożliwiania dostępu do reklam firmom hazardowym, które nie posiadają norweskiej licencji .

Obowiązki w tym zakresie mogą zostać nałożone na kanały telewizyjne i dostawców usług szerokopasmowych, a ich stosowanie byłoby obowiązkowe. Obecnie norweski rząd analizuje jaki byłby skutek finansowy tych zmian dla nadawców.

Norweski minister kultury i równości płci, Trine Skei Grande, powiedział, że rząd norweski poważnie podchodzi do problemów z hazardem i chciałby ograniczyć reklamę hazardu zagranicznego „w celu ochrony wrażliwych graczy”.

Władze norweskie próbowały kilku środków w celu zwalczania nielicencjonowanych gier hazardowych, w tym blokowania płatności na rzecz operatorów offshore, jednak wiele z tych firm powołało się na prawodawstwo UE, dając im prawo do swobodnego oferowania gier hazardowych.

Konsultacje w tej sprawie zakończą się 17 czerwca.

fot. Mikita Karasiou / unsplash

Zobacz też

Londyn

Wielka Brytania. Zmiany w programach VIP i reklamie online

W Wielkiej Brytanii programy VIP będą ograniczone do klientów w wieku powyżej 25 lat. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone przez

Czytaj więcej...

eWinner celuje w żużel

Gdyński bukmacher eWinner został przedstawiony jako sponsor tytularny pierwszej ligi żużlowej i oficjalny sponsor PGE Ekstraligi. eWinner dołączył do

Czytaj więcej...

Nowy organ nadzoru w Singapurze

Singapurskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że do 2021 r. powoła nowy scentralizowany organ nadzorujący lokalny rynek hazardowy. Organ regulacyjny ds. Gier

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu