Nowa Zelandia. SkyCity otwiera swoje kasyna

W Aktualności DNIA
- Updated

SkyCity Entertainment Group, operator kasyn w Nowej Zelandii i Australii, zapowiedział, że dzisiaj, 14 maja otworzy trzy swoje obiekty. Operator uzyskał na to zgodę od nowozelandzkiego rządu, donosi portal gamblinginsider.

Decyzja o otwarciu obiektów w Auckland, Hamilton i Queenstown zapadła po tym, jak rząd  w Nowej Zelandii ogłosił poluzowanie części ograniczeń, które zostały wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Niedostępne od marca kasyna, początkowo zostaną otwarte w skróconym wymiarze godzin. Dodatkowo zgodnie z rządowymi wytycznymi łączna liczba gości i personelu nie będzie mogła przekroczyć 100 osób. Co ciekawe, wejście do kasyn będzie dostępne tylko do członków programu SkyCity Premier Rewards, tak aby w sytuacji zagrożenia móc łatwiej namierzyć każdego z gości. Na szczęście operator umożliwi przystąpienie do wspomnianego programu również na miejscu.

Przestrzeń w kasynach zostanie podzielona na kilka części, tak aby utrzymać odpowiednią liczbę osób w danych strefach. Automaty do gry zostaną rozstawione w sposób zgodny z zasadą zachowania dystansu między grającymi, natomiast liczba dostępnych miejsc przy stołach zostanie odpowiednio zmniejszona. Restauracje na terenie obiektów ograniczą rezerwacje grupowe tylko do 10 osób, a bary zgodnie z wytycznymi rządu pozostaną zamknięte do 21 maja. Rezerwacje pokoi hotelowych będą możliwe już od 14 maja.

Graeme Stephens, dyrektor generalny SkyCity, zapewnił zarówno swoich gości jak i personel, że spółka opracowała kompleksowy plan bezpiecznego otwarcia kasyn. Podziękował także klientom za ich cierpliwość, zaznaczając że firma czeka na ich ponowne przyjęcie.

Wznowienie działalności jest bardzo dobrą wiadomością dla SkyCity Group, bowiem już na początku pandemii została zmuszona do zwolnienia blisko 200 pracowników. W związku z zawieszeniem pracy operator wstrzymał również wszystkie swoje projekty. Według Stephens’a, w czasie kwarantanny spółka traciła około 90 milionów NZ (ok. 53 miliony USD) miesięcznie.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu