Nowe kasyna odpowiedzią na kryzys turystyki w Urugwaju?

W Aktualności DNIA
- Updated

Urugwajskie władze planują ratować słabnący sektor turystyki. W tym celu doszło do spotkania prezydenta Urugwaju, Luis Lacalle Pou z ministrem turystyki Germánem Cardoso, które poświęcono opracowaniu nowych planów złagodzenia skutków kryzysu finansowego związanego z pandemią wirusa COVID-19, czytamy na portalu inkedin.

Jednym z sugerowanych rozwiązań omówionych podczas spotkania jest budowa na wybrzeżu Atlantyku dwóch nowych zintegrowanych resortów. Minister Cardoso zastrzegł jednak, że proces faktycznego planowania nie rozpocznie się dopóty, dopóki obecna sytuacja z koronawirusem nie zostanie zakończona.

Turystyka w Urugwaju jest jednym z najbardziej dotkniętych sektorów gospodarki. Sytuację dodatkowo pogarsza niepewność co do terminu wznowienia lokalnych oraz międzynarodowych połączeń lotniczych. Według ministra Cardoso, idea powstania wspomnianych obiektów może być pierwszym krokiem do poprawy krajowego sektora turystyki, mając przede wszystkim na celu przyciągnięcie turystów z sąsiadującej Brazylii i Argentyny.

Według informacji podanych przez portal, projekt ma być już w przygotowaniu, a przetarg na licencję dla jednego z resortów powinien zostać ogłoszony w najbliższych miesiącach. Według ministerstwa, planowane kurorty powstaną prawdopodobnie w pobliżu plaży Atlántida, w miejscowościach Rocha i Canelones, choć jak podkreślono nie wykluczono jeszcze innych możliwości.

Rząd Urugwaju chcąc dać oddech lokalnej turystyce, rozważa także odroczenie spłaty wypłaconych zapomóg oraz wydłużenie okresu ubezpieczenia dla ludzi, którzy w ostatnich tygodniach stracili swoją pracę.

Luis Gama, były szef Krajowej Dyrekcji Loterii i Zakładów Sportowych w Urugwaju (Dirección Nacional de Loterías y Quinielas), zaznaczył już na początku miesiąca, że Urugwaj będzie gotowy z odpowiedzią na zapowiadane brazylijskie otwarcie kasyn, nie chcąc tracić dużych pieniędzy, które generuje branża.

„Musimy być świadomi zmian zachodzących u naszych sąsiadów, zwłaszcza legalizacji hazardu w Brazylii. Powinniśmy przeanalizować jaki wpływ może to mieć na Urugwaj i opracować odpowiednią politykę mającą na celu zatrzymanie graczy u nas. Nowy scenariusz będzie wymagał wiele wysiłku, aby nie dopuścić do spadku aktywności w przygranicznych i turystycznych rejonach, w których udział zagranicznych graczy jest kluczowy do utrzymania biznesu”, powiedział Gama.

foto. DeanMoriarty

Zobacz też

Jamie Foxx w nowej kampanii reklamowej BetMGM

BetMGM, spółka joint venture GVC Holdings i MGM Resorts, oferująca zakłady sportowe i gry online ogłosiła, że w jej

Czytaj więcej...

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu