Nowe ograniczenia reklamy hazardu w Hiszpanii

W Aktualności DNIA
- Updated

Nowy kodeks postępowania, zawierający między innymi ograniczenia dotyczące bonusów powitalnych, wejdzie w życie w styczniu 2020 r. w Hiszpanii.

Tamtejszy organ regulacyjny zatwierdził nowe przepisy dotyczące reklamy, w tym zakaz „whistle-to-whistle” podczas wydarzeń sportowych na żywo. Kodeks opracowany przez hiszpańskie stowarzyszenie handlowe JDigital zawiera również zakaz wszelkich reklam dotyczących bonusów lub promocji w ramach jakichkolwiek wydarzeń sportowych na żywo.

Wśród innych ograniczeń należy wskazać zakaz reklamy z udziałem „aktywnych sportowców” i osób poniżej 25 roku życia. Okno komunikacji w którym mogą być wyświetlane reklamy hazardu przewidziane jest między godziną 22:00 a 6:00. Wszystkie reklamy muszą zawierać pełne warunki i ostrzeżenia związane z wiekiem. Bonusy powitalne za rejestrację będą ograniczone do maksymalnie 200 EUR.

Eduardo Morales Hermo, starszy konsultant ds. Hazardu w Ficom Leisure, powiedział, że kodeks był próbą „wygładzenia” kontrowersji związanych z reklamami hazardowymi w Hiszpanii, aby złagodzić potencjalnie surowsze ograniczenia, które mogłyby być wprowadzone przez rząd hiszpański. Ostrzegł jednak, że przyjęcie kodeksu może nie wystarczyć, aby uniemożliwić dalsze regulacje ze strony hiszpańskiego rządu.

Obecni członkowie JDigital to bet365, Betsson, GVC, Flutter, William Hill, Playtech i The Stars Group.

Przestrzeganie kodeksu będzie kontrolowane przez Wspólną Komisję Monitorującą, uprawnioną do wydawania orzeczeń w sprawie potencjalnych naruszeń ustalonych zasad.

Komisja, w skład której wejdą przedstawiciele DGOJ, hiszpańskiego Ministerstwa Finansów, Turystyki oraz pięciu przedstawicieli operatorów, może również w razie potrzeby zaproponować zmiany w kodeksie.

Nowe przepisy wejdą w życie 15 stycznia 2020 r.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu