Nowe regulacje dla hiszpańskich bukmacherów

W Aktualności DNIA
- Updated

Hiszpański organ regulacyjny, the Directorate General for the Regulation of Gambling (DGOJ) wydał zakaz oferowania zakładów sportowych na wydarzenia rozgrywane „wyłącznie lub głównie przez nieletnich”.

DGOJ powiedział, że chce oddzielić branżę zakładów od wydarzeń związanych z osobami poniżej 18-stego roku życia oraz zapewnić „zdrowy udział” w zajęciach sportowych przez nieletnich, unikając potencjalnego ustawiania meczów na tych imprezach.

Zgodnie z aktualnymi danymi uzyskanymi przez DGOJ ponad 5% zawodów sportowych w Hiszpanii jest rozgrywanych głównie przez nieletnich i stanowią one nieco ponad 1% wszystkich hiszpańskich zakładów sportowych.

W trakcie przygotowywania projektu DGOJ zwrócił się do zainteresowanych stron branży o opinie na temat proponowanych przepisów. Organ otrzymał odpowiedzi od kilku licencjonowanych operatorów, w tym Paddy Power Betfair i hiszpańskiej kancelarii prawnej Asensi Advocates.

W odpowiedzi do DGOJ Paddy Power Betfair wskazał na techniczne trudności związane z wprowadzeniem zmian, ale potwierdził, że wdroży je w życie jeśli zajdzie taka potrzeba.

We własnym oświadczeniu rzecznicy Asensi Advocates stwierdzili, że rozważana definicja powinna zostać poszerzona o esport.

Podobna zasada w Szwecji spowodowała spustoszenie, ponieważ ośmiu operatorów zostało ukaranych wysokimi grzywnami za jej naruszenie, a suma kar wyniosła 3.9 mln euro. Firmy twierdziły, że nie podano jasnej definicji tego, co stanowi wydarzenie, w którym większość uczestników jest niepełnoletnia.

Uchwała weszła w życie wczoraj (22.07.) i będzie obowiązywać wszystkich licencjonowanych operatorów w Hiszpanii.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu