Nowe regulacje dla hiszpańskich bukmacherów

W Aktualności DNIA
- Updated

Hiszpański organ regulacyjny, the Directorate General for the Regulation of Gambling (DGOJ) wydał zakaz oferowania zakładów sportowych na wydarzenia rozgrywane „wyłącznie lub głównie przez nieletnich”.

DGOJ powiedział, że chce oddzielić branżę zakładów od wydarzeń związanych z osobami poniżej 18-stego roku życia oraz zapewnić „zdrowy udział” w zajęciach sportowych przez nieletnich, unikając potencjalnego ustawiania meczów na tych imprezach.

Zgodnie z aktualnymi danymi uzyskanymi przez DGOJ ponad 5% zawodów sportowych w Hiszpanii jest rozgrywanych głównie przez nieletnich i stanowią one nieco ponad 1% wszystkich hiszpańskich zakładów sportowych.

W trakcie przygotowywania projektu DGOJ zwrócił się do zainteresowanych stron branży o opinie na temat proponowanych przepisów. Organ otrzymał odpowiedzi od kilku licencjonowanych operatorów, w tym Paddy Power Betfair i hiszpańskiej kancelarii prawnej Asensi Advocates.

W odpowiedzi do DGOJ Paddy Power Betfair wskazał na techniczne trudności związane z wprowadzeniem zmian, ale potwierdził, że wdroży je w życie jeśli zajdzie taka potrzeba.

We własnym oświadczeniu rzecznicy Asensi Advocates stwierdzili, że rozważana definicja powinna zostać poszerzona o esport.

Podobna zasada w Szwecji spowodowała spustoszenie, ponieważ ośmiu operatorów zostało ukaranych wysokimi grzywnami za jej naruszenie, a suma kar wyniosła 3.9 mln euro. Firmy twierdziły, że nie podano jasnej definicji tego, co stanowi wydarzenie, w którym większość uczestników jest niepełnoletnia.

Uchwała weszła w życie wczoraj (22.07.) i będzie obowiązywać wszystkich licencjonowanych operatorów w Hiszpanii.

Zobacz też

Kasyna w Atlantic City zwalniają pracowników

Z powodu epidemii COVID-19 w tym tygodniu w amerykańskich kasynach w Atlantic City zwolniono około 16 tysięcy pracowników. Niekoniecznie musi

Czytaj więcej...

UKGC ostrzega operatorów – nie wykorzystujcie marketingowo COVID-19

Neil McArthur, szef UKGC, instruuje licencjobiorców, aby zachowali ostrożność w swoim działaniu po wzroście aktywności kasyn online. Komisja podkreśla,

Czytaj więcej...

Złe prognozy dla rynku hazardowego

Analitycy H2 Gambling Capital dokonali w ostatnich dniach oceny wpływu wirusa COVID-19 na światowy rynek gier hazardowych. Ich prognoza

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu