Nowy organ nadzoru w Singapurze

W Aktualności DNIA
- Updated

Singapurskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że do 2021 r. powoła nowy scentralizowany organ nadzorujący lokalny rynek hazardowy. Organ regulacyjny ds. Gier hazardowych utworzony zostanie na bazie obecnie działającego w tym kraju organu regulującego działalność kasyn.

Celem powołania nowego urzędu jest konsolidacja i optymalizacja działań regulujących hazard w ramach działalności jednej, dedykowanej agencji. Przedstawiciele MSW podkreślili, że takie rozwiązanie umożliwi władzom „śledzenie trendów hazardowych i przyjęcie bardziej holistycznego podejścia do polityk i problemów związanych z hazardem”.

Dzisiaj w Singapurze różne gałęzie branży hazardowej nadzorowane są przez różne instytucje rządowe. Taka sytuacja powoduje brak spójności działań i kompleksowego podejścia do problemu hazardu. Po przeprowadzonych zmianach, nowy urząd będzie współpracować z Ministerstwem Rozwoju Społecznego i Rodziny oraz Krajową Radą ds. Hazardu. Organem bezpośrednio zwalczającym nielegalny hazard będzie wciąż policja.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Singapuru zapowiedziało również, że dokona również przeglądu i zmiany przepisów prawa hazardowego. Celem zmian będzie dostosowanie regulacji do zmieniających się warunków technologicznych i społecznych.

Jak wszędzie na świecie, technologia także w Singapurze uczyniła bowiem hazard bardziej dostępnym dla klientów i zmieniła sposób, w jaki ludzie grają. Ministerstwo dostrzega, iż elementy hazardu są wprowadzane również do produktów, które tradycyjnie nie są postrzegane jako hazard. „Prawo zostanie zmienione tak, aby zapewnić, że mechanizmy regulacyjne będą w obejmować takie  ewoluujące produkty i modele hazardu. Zbadamy na przykład, czy konieczne jest uregulowanie takich produktów, jak „ loot boxy”. Dokonamy również przeglądu kar za przestępstwa, aby zapewnić w tym zakresie spójność.”.

Ministerstwo podkreśliło, że prace nad planowanymi zmianami prowadzone będą przy zaangażowaniu zainteresowanych podmiotów, takich jak organizacje zrzeszające przedsiębiorców hazardowych, organizacje zajmujące się sprawami uzależnień, czy nawet wspólnoty religijne.

foto. JasonGoh

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu