Nowy organ regulacyjny w Austrii

W Aktualności DNIA
- Updated

Władz Austrii podjęły decyzję o ustanowieniu niezależnego regulatora gier hazardowych, który będzie funkcjonował odrębnie i niezależnie od rządu tego kraju. Obecnie głównym organem regulacyjnym w tym kraju jest austriackie Ministerstwo Finansów.

Austriacki minister finansów Gernot Blümel obwieścił rozpoczęcie procesu powołania organu zewnętrznego i uchylenia obowiązków regulacyjnych nałożonych obecnie obowiązującymi przepisami prawa na ministerstwo.

W wydanym w zeszłym tygodniu oświadczeniu, rzecznik Blümela, Felix Lamezan-Salins, powiedział: „Proces powołania nowej instytucji właśnie się rozpoczął. Chcemy stworzyć niezależną instytucję, która będzie wolna od instrukcji i odpowiedzialna za nadzór nad kasynami, przejrzystymi zasadami licencjonowania i kompleksową ochronę graczy”.

Nowy organ regulacyjny ma przejąć obecne kompetencje ministerstwa, które obejmują nadzór nad działalnością kasyn online, a także pokera i bingo. Realizacja przepisów dotyczących zakładów bukmacherskich jest obecnie nadzorowana przez dedykowane organy powołane do tego celu w dziewięciu landach Austrii.

Już w zeszłym roku austriacki ekspert ds. hazardu, Nicholas Aquilina, powiedział, że jego zdaniem rząd austriacki chce powstania nowego organu regulacyjny z powodu „niedoskonałości prawa” w Austrii. Jak widać dzisiaj, przewidywania te sprawdziły się.

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu