Od 2020 r. wyższy podatek w Czechach od gier

W Aktualności DNIA
- Updated
PT40 - Slots
fot. Hello I'm Nick / Unsplash

Ustawodawcy w Republice Czeskiej potwierdzili, że stawki podatkowe na loterię, bingo, gry na żywo i zakłady sportowe wzrosną od stycznia 2020 r. w ramach nowej reformy podatkowej.

Od stycznia 2020r. bieżąca stawka opodatkowania loterii, bingo i gier na żywo wzrośnie z 23% do 30%, podczas gdy stawki opodatkowania dla zakładów bukmacherskich wzrosną z 23% do 25%.

Zmiany opierają się na trzech różnych stawkach dla różnych rodzajów gier hazardowych; 35% dla hazardu wysokiego ryzyka, 30% dla średniego ryzyka i 25% dla najmniej niebezpiecznych ofert. Wzrosty te opierają się na wcześniejszych zmianach przedstawionych po raz pierwszy przez rząd czeski w 2015 roku.

Wcześniej operatorzy podlegali opodatkowaniu w wysokości 23% przychodów z gier brutto (GGR) we wszystkich rodzajach gier, z wyjątkiem automatów do gier, które podlegają opodatkowaniu w wysokości 35% GGR.

Czeskie Ministerstwo Finansów potwierdziło, że część tych środków pochodzących ze zwiększonego opodatkowania zostanie wykorzystana na wsparcie problemów związanych z hazardem w całej Republice Czeskiej.

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu