Odpowiedź Kindred Group na nachodzące zmiany w Szwecji

W Aktualności DNIA
- Updated

Znany operator hazardowy Kindred Group zasugerował, że jeśli nowe krajowe limity depozytów i bonusów zostaną w Szwecji wprowadzone 1 czerwca, ​​podmioty posiadające szwedzką licencję zmuszone będą wybierać, które zasady prawne będą łamać.

Notowany na giełdzie w Sztokholmie operator opublikował oficjalną odpowiedź na propozycje rządowe, które zakładają ograniczenie tygodniowych depozytów graczy do 5000 SEK (400 £) i bonusów do zaledwie 100 SEK (8 £).

Kindred Group podkreśliła, że w jej przekonaniu poprawki techniczne systemu, których wymagać będzie dostosowanie do nowych przepisów, nie będą możliwe w tak krótkim czasie.

Rząd nie wziął pod uwagę ogólnych ram regulacyjnych ani nie przeprowadził żadnej oceny wpływu decyzji na konieczność wprowadzenie zmian technicznych. Posiadacze licencji nie mogą zmieniać systemów w zalecany sposób, jeśli mają czas na wdrożenie tych zmian zaledwie do 1 czerwca. Zmusza to licencjobiorców do wyboru reguł, które należy naruszać. Jeśli wniosek zostanie wdrożony, nie wszystkie zasady będą przestrzegane”, powiedzieli przedstawiciele operatora.

Operator argumentował ponadto, że nie ma dowodów na wzrost uzależnień hazardowych z powodu koronawirusa, ponieważ cały przemysł hazardowy doświadczył spadku aktywności klientów. „Pozostaje nam zastanawiać się, na jakich dowodach minister oparł swoje wypowiedzi.” – czytamy w opublikowanym liście.

Dyrektor generalny Grupy Kindred, Henrik Tjärnström, poparł pojawiające się już w branży opinie, że dalsze ograniczenia popchną graczy w kierunku czarnego rynku.

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, że szwedzki rynek gier hazardowych nadal się kurczy, co potwierdza kilka niezależnych badań. To, co teraz proponuje rząd, spowoduje dalszy spadek rynku gier hazardowych w Szwecji. Musimy zachować ostrożność przy wprowadzaniu przepisów, które odciągają klientów od firm zajmujących się hazardem regulowanym w stronę nielicencjonowanych witryn, na których szwedzkie władze nie są w stanie zapewnić wysokiej ochrony konsumentów. Jest to negatywne zjawisko dla klientów, licencjonowanych firm hazardowych i całego społeczeństwa”, powiedział Tjärnström.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu