Odpowiedź Kindred Group na nachodzące zmiany w Szwecji

W Aktualności DNIA
- Updated

Znany operator hazardowy Kindred Group zasugerował, że jeśli nowe krajowe limity depozytów i bonusów zostaną w Szwecji wprowadzone 1 czerwca, ​​podmioty posiadające szwedzką licencję zmuszone będą wybierać, które zasady prawne będą łamać.

Notowany na giełdzie w Sztokholmie operator opublikował oficjalną odpowiedź na propozycje rządowe, które zakładają ograniczenie tygodniowych depozytów graczy do 5000 SEK (400 £) i bonusów do zaledwie 100 SEK (8 £).

Kindred Group podkreśliła, że w jej przekonaniu poprawki techniczne systemu, których wymagać będzie dostosowanie do nowych przepisów, nie będą możliwe w tak krótkim czasie.

Rząd nie wziął pod uwagę ogólnych ram regulacyjnych ani nie przeprowadził żadnej oceny wpływu decyzji na konieczność wprowadzenie zmian technicznych. Posiadacze licencji nie mogą zmieniać systemów w zalecany sposób, jeśli mają czas na wdrożenie tych zmian zaledwie do 1 czerwca. Zmusza to licencjobiorców do wyboru reguł, które należy naruszać. Jeśli wniosek zostanie wdrożony, nie wszystkie zasady będą przestrzegane”, powiedzieli przedstawiciele operatora.

Operator argumentował ponadto, że nie ma dowodów na wzrost uzależnień hazardowych z powodu koronawirusa, ponieważ cały przemysł hazardowy doświadczył spadku aktywności klientów. „Pozostaje nam zastanawiać się, na jakich dowodach minister oparł swoje wypowiedzi.” – czytamy w opublikowanym liście.

Dyrektor generalny Grupy Kindred, Henrik Tjärnström, poparł pojawiające się już w branży opinie, że dalsze ograniczenia popchną graczy w kierunku czarnego rynku.

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, że szwedzki rynek gier hazardowych nadal się kurczy, co potwierdza kilka niezależnych badań. To, co teraz proponuje rząd, spowoduje dalszy spadek rynku gier hazardowych w Szwecji. Musimy zachować ostrożność przy wprowadzaniu przepisów, które odciągają klientów od firm zajmujących się hazardem regulowanym w stronę nielicencjonowanych witryn, na których szwedzkie władze nie są w stanie zapewnić wysokiej ochrony konsumentów. Jest to negatywne zjawisko dla klientów, licencjonowanych firm hazardowych i całego społeczeństwa”, powiedział Tjärnström.

Zobacz też

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu