Ogromne spadki obrotów włoskich operatorów

W Aktualności DNIA
- Updated

Bet365 utrzymuje pozycję lidera, a sumaryczny GGR wszystkich operatorów online we Włoszech spada w kwietniu do zaledwie 19,4 mln EUR.

Przychody z zakładów sportowych online dla 18 największych firm bukmacherskich we Włoszech dramatycznie spadły między marcem a kwietniem, gdy Covid-19 zastopował większość wydarzeń sportowych.

Nowe dane rynkowe pokazują, że przychody z zakładów internetowych największych operatorów sportowych w kraju spadły o 57% do zaledwie 19,4 mln EUR w kwietniu, w porównaniu z 45,6 mln EUR w marcu.

Przychody w marcu spadły już o 43% z 80 mln EUR zanotowanych w lutym, który był ostatnim miesiącem, w którym harmonogram sportowy odbywał się bez zakłóceń.

Sektor detaliczny w tym kraju odnotował w kwietniu przychody w wysokości 0 EUR, ponieważ wszystkie sklepy pozostały zamknięte.

Bet365 utrzymał swoją pozycję w czołówce internetowych rankingów. Bukmacher w kwietniu odnotował. 4,6 mln euro przychodów brutto z gier, choć był to znaczy spadek w porównaniu z marcową kwotą 8,5 mln euro.

Snaitech, należący do Playtech (2,9 mln EUR), zajął drugie miejsce trzeci miesiąc z rzędu. Na kolejnych miejscach uplasowali się Eurobet (2 mln EUR), Sisal (2 mln EUR) i SKS365 (1,8 mln EUR), który zamknął pierwszą piątkę.

Oceniając GGR, Bet365 z siedzibą w Stoke zdobył udział w rynku na poziomie 22%, w porównaniu z 17% w zeszłym miesiącu i rosnącym do 29% udziałem w rynku w oparciu o obroty. Bukmacher wykazał obroty w wysokości 73,2 mln € w kwietniu z marżą 6,3%, w porównaniu z 133,8 mln € w marcu.

Zobacz też

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu