Ostre cięcia etatów w MGM Resorts

W Aktualności DNIA
- Updated

Jeden z gigantów gier hazardowych, MGM Resorts ogłosił, że zwolni około jednej czwartej swoich pracowników. Wszystko z powodu nieustępującej pandemii koronawirusa, która dała się mocno we znaki zarówno branży rozrywkowej jak i hazardowej. Operator zatrudnia blisko 70 tysięcy pracowników.

W odpowiedzi na rozprzestrzenianie się koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, MGM podobnie jak inni operatorzy gier hazardowych zostało zmuszone do zamknięcia swoich obiektów i wysłania na przymusowy urlop blisko 63 tysiące ludzi. Po około sześciu tygodniach przymusowego zamknięcia, mając na uwadze powagę sytuacji, operator ostrzegł, że zwolnienia te mogą okazać się trwałe, jeśli znacznie się nie poprawi.

Choć poszczególne amerykańskie stany zaczęły z czasem zezwalać na ponowne otwarcie kasyn, umożliwiając operatorom pracę z ograniczoną przepustowością, to właśnie te obostrzenia doprowadziły do mniejszej liczby graczy i ostatecznie do mniejszych przychodów. „Pomimo tego, że bezpiecznie wznowiliśmy działalność w wielu naszych obiektach i przywróciliśmy do pracy dziesiątki tysięcy ludzi, pandemia nadal wpływa na naszą branżę i kraj. Co za tym idzie, nie wróciliśmy do pełnej zdolności operacyjnej”, powiedział dyrektor generalny MGM Resorts, Bill Hornbuckle.

Według raportu opublikowanego prze Bloomberg, zwolnienia będą miały miejsce w całym kraju, aczkolwiek skoncentrują się głównie na rynku Las Vegas, gdzie operator ma najwięcej swoich obiektów. Takie posunięcie kontynuuje trend redukcji etatów przez MGM w Nevadzie. Już w maju firma zwolniła czterech prezesów swoich hoteli, przekazując obowiązki zarządzającym pozostałych nieruchomości operatora, znajdującym się przy Las Vegas Strip.

Jak pokazuje najnowszy raport finansowy stanu Nevada, kasyna w Las Vegas odnotowały o wiele większy spadek przychodów niż te, działające w innych częściach kraju.

W stolicy hazardu MGM Resorts posiada aż dziewięć kasyn. Wszystkie z nich, za wyjątkiem Park MGM, albo ogłosiły daty ponownego otwarcia, albo wróciły już do pracy. Operator zarządza również dwoma obiektami w Mississippi i po jednym w Atlantic City, Detroit, Maryland, Ohio, Massachusetts i Nowym Jorku.

Zobacz też

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu