Ostry konflikt udziałowców BETFAN?

W Temat Dnia DNIA
- Updated

Niezwykle zaskakujący okazał się dzisiejszy dzień dla jednego z nowych operatorów bukmacherskich na polskim rynku. Dynamicznie rozwijający się BETFAN, którego znamy m.in. z ciekawych kampanii z udziałem Mariusza Pudzianowskiego, mierzyć musi się z wewnętrznymi kłopotami. Z informacji uzyskanych przez GamingBuzz, władzę nad organami tego operatora przejąć próbuje… mniejszościowy udziałowiec.

Szereg zmian w organach nadzorczych i zarządzających spowodował, że BETFAN nie prowadzi aktualnie działalności operacyjnej, a pod adresem betfan.pl widnieje lakoniczna informacja, że w związku z odwołaniem większości rozgrywek sportowych, będących konsekwencją epidemii koronawirusa w całej Europie, zmuszeni jesteśmy zawiesić do odwołania realizowaną przez nas dotychczas całą działalność bukmacherską. Nie działają kanały kontaktu z operatorem. Gracze nie mają również dostępu do swoich kont i środków.

Zawieszenie działalności operacyjnej wynika najprawdopodobniej z działań podjętych przez jednego z udziałowców właściciela operatora, a jednocześnie członka Rady Nadzorczej – mecenasa Jarosława Chałasa. Mimo posiadania zaledwie 11% udziałów w spółce NEWBET, która w 100% jest właścicielem BETFANA, mecenas Chałas wraz z innymi członkami rady nadzorczej BETFAN (m.in. Renatą Chałas) mieli zdołać zmienić skład rady nadzorczej, a następnie doprowadzić do zmian w zarządzie.

Funkcji prezesa nie pełni już Piotr Sienkiewicz, a jego miejsce błyskawicznie zajął Marian Kubalica, którego jedną z pierwszych decyzji było wstrzymanie wypłat dla graczy, co wzbudziło liczne obawy na branżowych forach i grupach dyskusyjnych. Ta decyzja wywołała również niezadowolenie wśród pracowników bukmachera, którzy według naszych informacji masowo złożyli wypowiedzenia.

Według zdobytych przed GaminBuzz nieoficjalnych informacji całość operacji może mieć na celu doprowadzenie do swoistego wymuszenia wykupu mniejszościowego pakietu udziałów w BETFANIE, pośrednio będących w posiadaniu spółki Chałas i Wspólnicy Inwestycje. Oczekiwana kwota sięgać ma kilku milionów złotych.

Operator nie wydał jeszcze żadnego oficjalnego oświadczenia, jednak w branży bukmacherskiej aż huczy od domysłów i komentarzy. Redakcja GamingBuzz Polska będzie obserwować rozwój wydarzeń i na bieżąco informować o rozwoju sytuacji.

Zobacz też

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu