Partner Paddy Power zapłaci £50 000 grzywny

W Aktualności DNIA
- Updated
Paddy Power Header

Klub piłkarski Huddersfield Town został ukarany  grzywną w wysokości 50 tys. funtów za ostatnie działania marketingowe prowadzone we współpracy ze swoim głównym sponsorem – Paddy Power. FA określiła proceder jak „nieodpowiedzialny w obecnym klimacie wokół hazardu”.

Przyczyną ukarania Huddersfield Town było używanie podczas przedsezonowych sparingów kontrowersyjnego zestawu koszulek z logotypem Paddy Power. Koszulka, na której widniała olbrzymia „szarfa” Paddy Power i spowodowała zamieszanie w mediach społecznościowych, według organu zarządzającego piłką nożną w Wielkiej Brytanii, naruszyła obowiązujące w tym kraju przepisy reklamowe.

Paddy Power dobitnie odniósł się do otrzymanej przez klub kary, porównując grzywnę z opłatą, którą obciążono inny klub, Millwall, gdy jego fani zostali uznani za winnych rasizmu. 1 kwietnia br. roku, Millwall F.C. musiał zapłacić grzywnę w wysokości 10 000 funtów za rasistowskie przyśpiewki swoich kibiców. Jak widać, według FA „niewłaściwa” reklama hazardu jest pięciokrotnie gorsza niż rasizm, zwróciła uwagę firma bukmacherska.

Prezes Huddersfield, Phil Hodgkinson powiedział, że zestaw koszulek był wykorzystywany tylko do meczów towarzyskich, komisja FA stwierdziła jednak, że ​​było to postępowanie „rażąco lekceważące” wobec obowiązujących przepisów.

Przypomnijmy, że zamieszanie związane z koszulkami Huddersfield było celowym zabiegiem marketingowym, który uruchomił kampanię „Save Our Shirt”. Więcej na temat można przeczytać w tekście naszego eksperta.

Zobacz też

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Brazylijskie przepisy po raz kolejne opóźnione

Wydaje się, że wprowadzenie regulowanych zakładów sportowych w Brazylii będzie jeszcze bardziej opóźnione. Lokalne media donoszą, że ​rząd brazylijski

Czytaj więcej...

USA. Władze Michigan zwalczają nielegalny hazard

Rada ds. Kontroli Gier w Michigan (MGCB) nakazała zaprzestanie działalności 14 firmom, które w 2019 r. prowadziły nielegalną działalność hazardową w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu