Partner Paddy Power zapłaci £50 000 grzywny

W Aktualności DNIA
- Updated
Paddy Power Header

Klub piłkarski Huddersfield Town został ukarany  grzywną w wysokości 50 tys. funtów za ostatnie działania marketingowe prowadzone we współpracy ze swoim głównym sponsorem – Paddy Power. FA określiła proceder jak „nieodpowiedzialny w obecnym klimacie wokół hazardu”.

Przyczyną ukarania Huddersfield Town było używanie podczas przedsezonowych sparingów kontrowersyjnego zestawu koszulek z logotypem Paddy Power. Koszulka, na której widniała olbrzymia „szarfa” Paddy Power i spowodowała zamieszanie w mediach społecznościowych, według organu zarządzającego piłką nożną w Wielkiej Brytanii, naruszyła obowiązujące w tym kraju przepisy reklamowe.

Paddy Power dobitnie odniósł się do otrzymanej przez klub kary, porównując grzywnę z opłatą, którą obciążono inny klub, Millwall, gdy jego fani zostali uznani za winnych rasizmu. 1 kwietnia br. roku, Millwall F.C. musiał zapłacić grzywnę w wysokości 10 000 funtów za rasistowskie przyśpiewki swoich kibiców. Jak widać, według FA „niewłaściwa” reklama hazardu jest pięciokrotnie gorsza niż rasizm, zwróciła uwagę firma bukmacherska.

Prezes Huddersfield, Phil Hodgkinson powiedział, że zestaw koszulek był wykorzystywany tylko do meczów towarzyskich, komisja FA stwierdziła jednak, że ​​było to postępowanie „rażąco lekceważące” wobec obowiązujących przepisów.

Przypomnijmy, że zamieszanie związane z koszulkami Huddersfield było celowym zabiegiem marketingowym, który uruchomił kampanię „Save Our Shirt”. Więcej na temat można przeczytać w tekście naszego eksperta.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu