Partner Paddy Power zapłaci £50 000 grzywny

W Aktualności DNIA
- Updated
Paddy Power Header

Klub piłkarski Huddersfield Town został ukarany  grzywną w wysokości 50 tys. funtów za ostatnie działania marketingowe prowadzone we współpracy ze swoim głównym sponsorem – Paddy Power. FA określiła proceder jak „nieodpowiedzialny w obecnym klimacie wokół hazardu”.

Przyczyną ukarania Huddersfield Town było używanie podczas przedsezonowych sparingów kontrowersyjnego zestawu koszulek z logotypem Paddy Power. Koszulka, na której widniała olbrzymia „szarfa” Paddy Power i spowodowała zamieszanie w mediach społecznościowych, według organu zarządzającego piłką nożną w Wielkiej Brytanii, naruszyła obowiązujące w tym kraju przepisy reklamowe.

Paddy Power dobitnie odniósł się do otrzymanej przez klub kary, porównując grzywnę z opłatą, którą obciążono inny klub, Millwall, gdy jego fani zostali uznani za winnych rasizmu. 1 kwietnia br. roku, Millwall F.C. musiał zapłacić grzywnę w wysokości 10 000 funtów za rasistowskie przyśpiewki swoich kibiców. Jak widać, według FA „niewłaściwa” reklama hazardu jest pięciokrotnie gorsza niż rasizm, zwróciła uwagę firma bukmacherska.

Prezes Huddersfield, Phil Hodgkinson powiedział, że zestaw koszulek był wykorzystywany tylko do meczów towarzyskich, komisja FA stwierdziła jednak, że ​​było to postępowanie „rażąco lekceważące” wobec obowiązujących przepisów.

Przypomnijmy, że zamieszanie związane z koszulkami Huddersfield było celowym zabiegiem marketingowym, który uruchomił kampanię „Save Our Shirt”. Więcej na temat można przeczytać w tekście naszego eksperta.

Zobacz też

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Kasyna w Wielkiej Brytanii zakażą spożywania alkoholu aby uniknąć zamknięć?

Operatorzy kasyn działający na co dzień w Anglii i Walii zaproponowali wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu, tak aby uniknąć kolejnej

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu