Pierwszy kwartał „nowego” rynku hazardowego w Szwecji

W Aktualności DNIA
- Updated
Szwecja flaga

ATG i Svenska Spel czyli dawni monopoliści w pierwszym kwartale roku zdobyli wspólnie 46% udziału w rynku online. Od 1 stycznia br. w Szwecji przestał obowiązywać monopol na urządzanie gier hazardowych i w kraju pojawiły się zagraniczne podmioty.

ATG (operator zakładów konnych) odnotował w pierwszym kwartale szwedzkiego rynku regulowanych gier przychody w wysokości 1067,6 mln SEK (88,1 mln GBP), co stanowi 31% udziału w rynku.

Według danych zebranych przez Redeye, oferta online Svenska Spel i Kindred osiągnęła przychody odpowiednio 572,9 mln SEK (47,3 mln GBP) i 349,4 mln SEK (28,8 mln GBP).

Dane mogą zawyżyć udział w rynku ATG, ponieważ spółka nie zgłosiły oddzielnie przychodów z gier naziemnych i Internetu, jak Svenska Spel. ATG ma generować około 70% swoich przychodów online.

Bet365 osiągnął przychody w wysokości 157,1 mln SEK (13 mln GBP), a Global Gaming był tuż za nim z 111,6 mln SEK (9,2 mln GBP) w pierwszym kwartale 2019r.

Zobacz też

Wielka Brytania. Zgoda CMA na fuzję Flutter Entertainment i The Stars Group

We wtorek brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował opinię publiczną, że w jego ocenie połączenie hazardowych gigantów, Flutter

Czytaj więcej...

Od kwietnia nowe regulacje reklamowe w Danii

Z początkiem kwietnia w Danii wchodzą w życie nowe przepisy marketingowe. Regulacje te nakładają na operatorów hazardowych obowiązek zamieszczania

Czytaj więcej...

Zmiany w belgijskiej loterii w związku ze znacznym spadkiem sprzedaży

Belgium National Lottery wprowadza duże zmiany w związku z ogromnym spadkiem sprzedaży swoich produktów wywołanym pandemią koronawirusa.Jak donosi The Brussels Times,

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu