Podsumowanie Tygodnia #41

W Podsumowanie Tygodnia DNIA
- Updated
Podsumowanie Tygodnia #41

Przedstawiamy podsumowanie najciekawszych i najważniejszych wydarzeń w branży gier losowych i zakładów sportowych w minionym tygodniu.

Serwis PZBuk już działa

Nieco ponad trzy miesiące po otrzymaniu zezwolenia, szwedzki operator Cherry rozpoczął działalność w Polsce uruchamiając serwis pod marką PZBuk. Wejście do Polski dużego oraz silnego kapitałowo gracza, który w swoim portfelu posiada takie marki jak znany w Skandynawii bukmacher ComeOn czy producent gier Yggdrasil, w dłuższej perspektywie może wpłynąć na obraz całego segmentu zakładów sportowych.

Sazka London
fot. calvinayre.com

Sazka zrezygnowała z debiutu na londyńskiej giełdzie

Czeski operator loteryjny Sazka zrezygnował z wejścia na londyńską giełdę. Jak podano w komunikacie, decyzja taka została podjęta m.in. z uwagi na niepewność związaną z niestabilnym otoczeniem rynkowym. Eksperci oceniali, że debiut na giełdzie w Londynie będzie krokiem w stronę poważnego zainteresowania czeskiej firmy przetargiem na licencję loteryjną w Wielkiej Brytanii, który ma zostać rozstrzygnięty w 2023 roku.

Szwedzka ofensywa operatorów

Ponad 60 wniosków wpłynęło do szwedzkiego regulatora rynku gier Lotteriinspektionen w związku ze zmianami na tamtejszym rynku hazardowym. 55 wniosków dotyczy oferowania produktów w ramach kasyna online lub zakładów sportowych. Aktualnie prowadzony jest proces oceny wniosków. Nowe regulacje w Szwecji wejdą w życie od stycznia 2019 roku.

Prywatyzacja FDJ coraz bliżej

Francuscy parlamentarzyści wyrazili zgodę na prywatyzację tamtejszego monopolu Francaise des Jeux (FDJ), oferującego gry liczbowe, loterie pieniężne i zakłady sportowe. Skarb państwa, posiadający aktualnie prawie trzy czwarte udziałów w FDJ, będę mógł zmniejszyć swoje zaangażowanie w firmę do 20%.

Albania intensyfikuje walkę z hazardem

Premier Albanii Edi Rama zapowiedział, że od 31 grudnia 2018 roku wszystkie kasyna i punkty przyjmowania zakładów bukmacherskich zlokalizowane na terenach mieszkalnych zostaną zamknięte. Operatorzy mają tylko trzy miesiące na przeniesienie swojej działalności poza miasta. Premier zapowiedział również wprowadzenie nowych regulacji dotyczących gier i zakładów online, które mają wejść w życie od początku 2019 roku. Jest to kolejna odsłona walki z rynkiem hazardowym, którą od pięciu lat prowadzi rządząca Albanią partia socjalistyczna.

ESPN Sports Betting Tracker
fot. espn.com

Nowy Meksyk kolejnym stanem z legalnymi zakładami sportowymi

W przyszłym tygodniu do grupy stanów oferujących zakłady sportowe ma dołączyć Nowy Meksyk. Santa Ana Star Casino & Hotel ma być pierwszą lokalizacją, gdzie od 16 października mają być oferowane zakłady sportowe. Nowy Meksyk jest szóstym stanem, który po decyzji Sądu Najwyższego z maja zalegalizował zakłady sportowe. W trzech kolejnych regulacje zostały już przyjęte i wkrótce będą implementowane.

W Las Vegas odbyły się targi Global Gaming Expo

W dniach 8-11 października w Las Vegas odbyły się targi Global Gaming Expo (G2E). Współorganizowane przez American Gaming Association targi i cykl konferencji to największa tego typu impreza na zachodniej półkuli. Prawie 30 000 profesjonalistów z przeszło 100 krajów świata przez cztery dni omawiało najważniejsze tematy dla rozwoju branży hazardowej na najbliższy rok. Kolejna edycja G2E odbędzie się w dniach 14-17 października 2019 roku.

 

Zobacz też

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu