Podsumowanie Tygodnia #47

W Podsumowanie Tygodnia DNIA
- Updated
Podsumowanie Tygodnia #47

Przedstawiamy podsumowanie najciekawszych i najważniejszych wydarzeń w branży gier losowych i zakładów sportowych w minionym tygodniu.

Możliwe zmiany w Ustawie o grach hazardowych

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych powołała podkomisję nadzwyczajną do rozpatrzenia projektu zmian w Ustawie o grach hazardowych. Przygotowany przez samą komisję projekt jest odpowiedzią na petycję skierowaną przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Zmiana ma dotyczyć przekazywania części środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na rozwój turystyki społecznej.

Przedstawiciele branży gier i zakładów wpływowymi ludźmi w polskim sporcie

Prezes STS Mateusz Juroszek oraz prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik zostali umieszczeni na liście 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie przygotowanej przez miesięcznik Forbes i firmę Pentagon Research. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Rebecca Paul Hargrove
fot. GamesMagazine Brasil / twitter.com

Tydzień pod znakiem spotkań branżowych

W bułgarskiej Sofii już po raz dziesiąty odbyły się targi Baltic Entertainment & Gaming Expo (BEGE) oraz towarzysząca im konferencja Eastern European Gaming Summit. Nominacje do BEGE Awards otrzymały w tym roku dwie firmy z Polski – Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 oraz BETEGY. W Buenos Aires odbyło się światowe spotkanie operatorów loteryjnych – World Lottery Summit. Podczas szczytu po raz pierwszy w historii przewodniczącą World Lottery Association została kobieta – Rebecca Paul Hargrove, prezes loterii stanowej w Tennessee.

Bruksela za standaryzacją regulacji w zakresie hazardu online

Przewodniczący Belgijskiej Komisji ds. Gier Peter Naessens ma pokierować pracami nad opracowaniem standardów legislacyjnych w zakresie gier online. Projekt będzie prowadzony pod auspicjami Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego, do którego ze stosowną prośbą zwróciła się Komisja Europejska. Celem ma być wprowadzenie norm w zakresie raportowania i nadzoru nad branżą hazardu online.

Branża gamingowa branżą kobiet

Opublikowane wyniki badań przeprowadzonych przez organizację pozarządową All-In Diversity Project wskazują, że w branży gier i zakładów udział kobiet w zarządach wynosi 28% i jest wyższy niż średnia w innych sektorach gospodarki w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie prawie połowę z ponad 117 000 zatrudnionych w badanych firmach stanowią kobiety.

Buenos Aires
fot. Sander Crombach / Unsplash

Buenos Aires legalizuje hazard online

Władze największej argentyńskiej prowincji Buenos Aires opowiedziały się za legalizacją gier online. Zgodnie z przedstawioną propozycją przewidywane jest wydanie do siedmiu licencji na oferowanie gier przez Internet, które mają obowiązywać przez okres do 15 lat. Planowana stawka podatku od gier ma wynieść 15%. Regulator ma też pobierać od operatorów dodatkowe 2% na koszty administracyjne. Nowe regulacje mają zacząć obowiązywać od stycznia 2019 roku.

 

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu