Podsumowanie Tygodnia #50

W Podsumowanie Tygodnia DNIA
- Updated
Podsumowanie Tygodnia #50

Przedstawiamy podsumowanie najciekawszych i najważniejszych wydarzeń w branży gier losowych i zakładów sportowych w minionym tygodniu.

Zakaz reklamy hazardu w Wielkiej Brytanii wejdzie w życie od nowego roku

Począwszy od stycznia 2019 telewidzowie w Wielkiej Brytanii nie zobaczą reklam firm hazardowych bezpośrednio przed, w trakcie ani bezpośrednio po transmisjach na żywo z wydarzeń sportowych. Zakaz ma również dotyczyć emisji reklam w czasie najpopularniejszych programów, jak również przy programach sportowych transmitowanych przed godziną 21. Wyjątek stanowić mają wyścigi konne oraz gonitwy psów.

Szwecja
fot. Jonathan Brinkhorst / Unsplash

Kolejne licencje w Szwecji

Lotteriinspektionen, regulator szwedzkiego rynku hazardowego, wydał kolejne licencje, których liczba wzrosła do trzydziestu jeden. Wprowadzone niedawno zmiany w szwedzkim prawie hazardowym spowodują otwarcie rynku od początku 2019 roku. Pełna lista podmiotów, które uzyskały zezwolenie wraz z adresami stron internetowych znajduje się na stronie szwedzkiego regulatora.

Nowe regulacje dotyczące kasyn w Grecji

Grecki parlament opracował nowe założenia dotyczące funkcjonowania kasyn. Projektowane regulacje mają wyjść naprzeciw inwestorom ze Stanów Zjednoczonych, którzy wyrażają zainteresowanie inwestowaniem na greckim rynku. Propozycja zakłada m.in. udzielanie licencji na 15 albo 30 lat, w zależności od wielkości kasyna. Planowane zmiany są teraz analizowane przez greckie ministerstwo finansów.

NBA
fot. Edgar Chaparro / Unsplash

Pierwszy oficjalny partner NBA w Ameryce Łacińskiej

Supermatch, operator zakładów sportowych urugwajskiej loterii, podpisał wieloletnią umowę o współpracy z NBA. Jest to pierwsza tego typu umowa w Ameryce Łacińskiej, która zakłada wzajemne świadczenia dla obu podmiotów. Supermatch zyska możliwość wykorzystywania oficjalnych danych NBA, a także będzie mógł korzystać z uznanej marki w swoich przeszło 6 000 punktach sprzedaży. Niedawno doszło do podpisania podobnej umowy we Francji. Być może w przyszłości na podobny ruch zdecyduje się któryś z legalnych operatorów działających w Polsce.

Legalizacja zakładów online w Brazylii

Prezydent Brazylii Michel Temer podpisał omawianą już przez nas ustawę, która legalizuje internetowe zakłady sportowe oraz zmienia sposób podziału zysków z narodowej loterii między kulturę, sport i bezpieczeństwo. Brazylijskie ministerstwo finansów będzie miało dwa lata na wydanie stosownych licencji.

Quickspin z nową grą

Szwedzki producent gier Quickspin, którego wybrane produkty dostępne są w polskim legalnym kasynie online, wypuścił na rynek nową grę. Ivan and the Immortal King osadzony jest w rosyjskich realiach, a jej bohater jest Iwan Carewicz jest jedną z głównych postaci tamtejszego folkloru. Ciekawe czy operator Total Casino zdecyduje się na jej wprowadzenie na polski rynek.

Boom na japońskim rynku eSportu

Według danych japońskiego wydawcy gier Gzbrain Inc. rynek eSportu w Japonii zwiększył się w ciągu minionego roku trzynastokrotnie. Jego aktualna wartość szacowana jest na około 42,5 miliona dolarów (4,8 miliarda jenów). Jako główne czynniki wzrostu wskazano legalizację w lutym tego roku turniejów w grach komputerowych roku oraz utworzenie Japońskiego Związku Esportu. Zgodnie z szacunkami rynek może urosnąć do 90 milionów dolarów w ciągu najbliższych czterech lat.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu