PokerStars opuści Cypr?

W Aktualności DNIA
- Updated

Według informacji przekazanych przez kilka niezależnych greckich i cypryjskich serwisów, najpopularniejszy internetowy operator gier pokerowych, PokerStars, miałby opuścić cypryjski rynek gier online.

Mieszkający na terytorium Cypru gracze od kilku dni nie mają dostępu do turniejów online oraz innych gier oferowanych na platformie, czytamy na casinonewsdaily.com.

Wypowiadający sięna różnych forach pokerowych użytkownicy, piszą, że otrzymali od operatora wiadomość e-mail z informacją o zawieszeniu dostępu do platformy PokerStars w tym regionie. Zgodnie z treścią maila, właściciele kont będą mogli wypłacić swoje środki do 4 maja 2021 roku. Doniesienia o rzekomym opuszczeniu przez pokerowego giganta wyspy, pojawiały się już od kilku dni. Wszystko za sprawą pojawiających się na platformie utrudnień. Część graczy nie była w stanie wypłacić swoich środków, inni z kolei nie byli w stanie zaktualizować aplikacji. Dodatkowo zablokowano dostęp do turniejów pokerowych i innych gier pieniężnych.

Jeżeli powyższa wiadomość okaże się prawdziwa, jaki mógłby być motyw wyjścia operatora z cypryjskiego rynku gier online? Powodów nagłego opuszczenia Cypru przez PokerStars może być kilka. Po pierwsze, po reorganizacji cypryjskiego rynku gier hazardowych w 2012 roku, regulator został upoważniony do wydawania licencji online jedynie na zakłady sportowe. Oznacza to, że operator zanim zdecydował się opuścić cypryjską arenę iGaming’ową, od dłuższego czasu funkcjonował w jej szarej strefie. To gryzie się z obranym przez niego kierunkiem unikania takich rynków, w obawie o zniweczenie planów jego ekspansji w Stanach Zjednoczonych. Przypomnijmy, że PokerStars było jedną z firm, która niespełna dekadę temu została wręcz wygnana z amerykańskiego rynku, podczas tzw. „czarnego piątku pokera”, o którym więcej przeczytamy tutaj. Operator powrócił jednak do kilku stanów, w których gry pokerowe online są już legalne.

Wpływ na zakończenie działalności na Cyprze, może mieć również fakt zmiany macierzystej spółki pokerowego giganta, tj. The Stars Group, która niedawno zakończyła proces wielomiliardowej fuzji z irlandzką potęgą branży hazardowej, Flutter Entertainment (pisaliśmy o tym tutaj). Irlandzka spółka, ma również wielkie plany dotyczące ekspansji w USA i może jej zależeć na wyeliminowaniu wszelkich nieprawidłowości, które mogłyby utrudnić ten proces.

Innym powodem opuszczenia przez PokerStars wyspy, może być powszechny problem otwierania przez greckich graczy cypryjskich kont z wykorzystaniem sieci VPN, w celu uniknięcia płacenia podatków w Grecji. PokerStars posiadając grecką licencję, obciąża ich wygrane podatkiem automatycznie odliczanym od salda. Cypryjskie konta omijały te „ograniczenia”, pozostawiając Grekom pełne wygrane.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu