Polska Izba Gospodarcza Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej pisze do PZPN i Ekstraklasy w sprawie pandemii koronawirusa

W Aktualności DNIA
- Updated

Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa dotyka właściwie wszystkie branże gospodarki. Jedną ze szczególnie narażonych na jej negatywne skutki jest branża hazardowa, w tym także bukmacherska, która bazuje na ofercie opartej głównie na rozgrywkach sportowych. Te zostały niemal na całym świecie zawieszone. Branża hazardowa staje w związku z tym przed jednym z największych kryzysów w swojej historii.

Sprawą kondycji polskich bukmacherów zajęła się Polska Izba Gospodarcza Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej, która wystosowała specjalny apel do władz Ekstraklasy S.A. oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Izba podkreśla konieczność podjęcia działań mających na celu zmniejszenie negatywnych dla bukmacherów skutków finansowych, które są  wynikiem z wprowadzonych w kraju ograniczeń i zakazów organizacji imprez sportowych. Władze PIGBRiB podkreślają, że zdają sobie sprawę, iż pandemia i związane z dnią decyzje dotykają wszystkich, zarówno w sferze prywatnej jak i biznesowej. Wyrażają też nadzieję, że dzięki dialogowi i wzajemnemu zrozumieniu uda się wypracować rozwiązania wspierające wszystkie podmioty zaangażowane w rozwój polskiego sportu. Podstawowym postulatem skierowanym do PZPN oraz spółki Ekstraklasa S.A. jest wniosek w sprawie anulowania na okres pandemii opłat pobieranych przez te podmioty.

Ekstraklasa S.A. i PZPN nie odniosły się jeszcze oficjalnie do przedstawionych w piśmie propozycji.

Zobacz też

Jamie Foxx w nowej kampanii reklamowej BetMGM

BetMGM, spółka joint venture GVC Holdings i MGM Resorts, oferująca zakłady sportowe i gry online ogłosiła, że w jej

Czytaj więcej...

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu