Polski menadżer wśród deportowanych z Kenii

W Aktualności DNIA
- Updated
Kenia

Ofensywa kenijskiego rządu skierowana przeciwko branży bukmacheskiej w tym kraju przybiera na sile. Po wprowadzonych w maju zmianach legislacyjnych, kenijskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wzięło na celownik menadżerów firm bukmacherskich.

Jak podaje Reuters, 17 osób zajmujących kierownicze stanowiska w firmach bukmacherskich działających na terenie Kenii zostanie wydalonych z tego kraju. Decyzję w tej sprawie podjął kenijski minister spraw wewnętrznych, a potwierdziła ją szefowa komunikacji tego resortu.

Zdaniem gazety Kenya Daily News, cytowanej przez Reuters, wśród 17 menadżerów znajdują się obywatele m.in. Bułgarii, Włoch, Rosji i Polski.

Zakłady bukmacherskie w Kenii przeżywały w minionych latach prawdziwy boom, czego dowodem były rekordowe wyniki osiągane przez funkcjonujących tam operatorów. W ciągu zaledwie pięciu lat ich przychody zwiększyły się dziesięciokrotnie z 200 do 2 miliardów szylingów (prawie 20 milionów dolarów). Jednocześnie jednak zwiększyły się obawy rządu dotyczące negatywnego wpływu zakładów bukmacherskich na społeczeństwo.

W maju wprowadzono nowe regulacje, które między innymi wprowadziły zakaz publicznej reklamy zakładów na nośnikach outdoorowych i w mediach społecznościowych. Na początku czerwca przekazano zaś informację, że lokalny regulator – Betting Control and Licensing Board – odmówił przyznania licencji 19 operatorom, wszczynając jednocześnie kontrole dotyczące ich działania i struktury właścicielskiej. Przed tygodniem zaś rząd nakazał operatorom telekomunikacyjnym zaprzestanie umożliwiania płatności na rzecz podmiotów bukmacherskich.

Kenia była jednym z wiodących rynków dla zakładów wzajemnych w Afryce Wschodniej. Ostatnie zmiany mogą jednak bardzo mocno wpłynąć na jego dalszy rozwój.

fot. travelplugged.com

Zobacz też

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...
IGT

Totalizator Sportowy kontynuuje współpracę z IGT. Nowa umowa podpisana.

Bez większych niespodzianek zakończył się prowadzony przez Totalizator Sportowy przetarg na wybór nowego dostawcy systemu loteryjnego. Nowym-starym dostawcą zostało

Czytaj więcej...

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu